CHP Milletvekilleri SMA Hastası Destan Duru İçin Bir Araya Geldi

CHP Milletvekilleri SMA Hastası Destan Duru İçin Bir Araya Geldi

CHP Milletvekilleri SMA Hastası Destan Duru İçin Bir Araya Geldi
SMA Tip 2 Hastası Destan Duru Evren için İnstagramda İbrahim Erbaş moderatörlüğünde destek yayını gerçekleştirildi.
Destek yayınına CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba, Onursal Adıgüzel’in yanı sıra CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve destek vermek isteyen vatandaşlar katıldı.
Turkcell üzerinden 1231’e mesaj atarak yapılan bağışlar ile Destan Duru’ya destek toplandı. 2 Milyon 2 Yüz Elli İki Bin dolarlık bir desteğe ihtiyaç duyulan Destan Duru için şu ana kadar Yüzde 28’lik bir dilim toplanabilmiş durumda.
“ÇOCUĞUMUZ GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDE ERİYOR”
Sabri Evren “Çocuğumuz gün geçtikçe gözümüzün önünde ölüyor ve zamanla yarışıyoruz. Ne gecemiz ne gündüzümüz var. Gidip gelen her çocuğumuz sağlığına kavuşuyor. Bütün anneler, babalar, çocuklar gülsün. Lütfen sesimizi duyup yardım edilsin. Karınca kararınca para birikiyor.” dedi.
“ELİMİZDEN GELENİN FAZLASINI YAPACAĞIZ”
Yayına bağlanan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 5 Bin TL’lik bir bağış yapacağını dile getirerek “SMA hastası evladımızı yaşatabilmek adına elimizden geleni fazlası ile yapacağız” dedi.
“YALNIZ BIRAKILMANIZ BİZLERİ ÜZÜYOR”
CHP Genel Başkan Yardımcıları ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel katıldığı canlı yayında “Maalesef Türkiye’de herkes kendi göbeğini kendisi kesmek zorunda bırakılıyor. Bugünün şartlarında aileler kendi imkânları ile bir şey yapamamakta. Devletimiz biran önce konuya el atarak sorunu ortadan kaldırmalı. Bizler elimizden geldiğince sürece ortak olmaya çalışıyoruz. Ateşin düştüğü yeri yaktığını çok net görüyoruz. İktidar kulaklarını tıkıyor olabilir ama bizler duyurma adına çözümler üretiyoruz. Hiçbir çocuğumuzun bu sorunla karşı karşıya kalmadığı bir Türkiye için çalışıyoruz. İktidar, muhalefet demeden herkes elini taşın altına sokmalı. Tünelin sonunda umut ışığı varsa sonuna kadar gidilmeli. Bu anlamda bende Bin TL’lik yardımda bulunuyorum. Destan bebeğin sesine kulak verin.” ifadelerini kullandı.
“SAĞLIK BAKANLIĞIMIZ MUTLAKA İŞE EL ATMALI”
CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır katıldığı yayında “Tüm dünya bu konuda duyarlı olmalı. Sadece bir ilaç firmasının tekelinde olan ilaç için Sağlık Bakanlığımız mutlaka işe el atmalı. Takipçilerime, onların arkadaşlarına sesleniyorum lütfen Destan Duru’ya destek çıkalım. Bende bir babayım ve sizleri gayet iyi anlıyorum. Biz Mersin’de de SMA Hastası çocuklarımızın sesi olmaya çalışıyoruz. Bu kapitalist ve vahşi sistemde ancak bir olursak destek olabiliyoruz” dedi.
“EVLATLARIMIZ KADERİNE TESLİM EDİLİYOR”
CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ise “SMA Hastalığı Türkiye’de en önemli sağlık sorunlarımızdan bir tanesi. Bizler elimizden geleni yaparak Sağlık Bakanlığı ile birçok defa yazışmalarda bulunduk ancak Bakanlık tüm girişimlerimize karşı kulağını tıkamış durumda. Evlatlarımız kaderine teslim ediliyor. Yardımı yaygınlaştırabilmek çok önemli. Devletimizin çocuklarımıza destek olması gerekiyor. Bin TL’lik bir destek sağlıyorum. Bizler sesiniz olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.
“DAMLAYA DAMLAYA GÖL OLUYOR”
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’da destek kampanyasına katılarak “CHP olarak bizlerde ailelerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Ankara’da aileler çaresizlik içinde iken Bakanlık önünden teröristlermiş bigi kovulması bizleri derinden yaraladı. Bireysel güçler bir yere kadar. 1500 SMA Hastamız mevcut. Bir ebeveynin en çok istediği şey çocuğunun sağlıklı olmasıdır. Geçen hergün bir dezavantaja dönüşüyor. Kampanyalarla süreci yönetmeye çalışıyorsunuz. Umut ediyorum ki Destan Durumuz sağlığına biran evvel kavuşsun. Genel Başkanımız bu konuda çok kararlı herkes sağlık hizmetlerine dilediği an ulaşabilsin. Sosyal Devlette herkes hakkı olanı almalı. Bizler Destan Duru için Kadın Kollarımız ile bir bütçe oluşturarak destek olacağız” dedi.
“HERKESİ BU MÜCADELEYE KATKI SUNMAYA DAVET EDİYORUM”
CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ise Bin TL’lik bir destekte bulunarak “Her akşam bu programları yaparak Destan Duru’nun sesi oluyorsunuz. Destan Duru Malatya Doğanşehirli bir evladımız. Küçük paralarla biriken bir para ile bir evladımız sağlığına kavuştu. O hepimizin evladı. Hepimizin başına bu konu gelebilir. Bu hastalığı yenmek için çok büyük meblağlar gerekiyor. Vatandaşlarımız şunu düşünmesinler 5, 10 lira ile ne toplanır diye düşünmeden herkes elinden gelen yardımı yapsınlar. Dayanışma ile Malatya bir evladını daha kurtarabilir. Gönül ister ki Devlet tarafından evlatlarımız sağlığına kavuşabilsin. Amacımız burada bir bebeğin hayatını kurtarabilmek adına seferber olabilmek.” şeklinde konuştu.
Valilik Onaylı Hesaplar Destek İçin🔻
#TR280001200142900001107465 (TL)
#TR060001200142900035000728 (EURO)
#TR770001200142900023000938 (DOLAR)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:

Malatya Firat Haber

Malatya Haberleri Malatya FETÖ Haberleri