30.05.2023 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Ağbaba , 2 Saat Sonra Deprem Bölgesinde

Ağbaba , 2 Saat Sonra Deprem Bölgesinde

AĞBABA, 2 SAAT SONRA DEPREM BÖLGESİNDE

‘DEPREM YARALARINI SARIN’ DEDİ, 1 SAAT SONRA YENİ DEPREM MEYDANA GELDİ

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba,Pütürge merkezli 5,2 büyüklüğündeki depremin hemen ardından bölgeye giderek incelemelerde bulundu,depremden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında 24 Ocak depreminden etkilenen bölgelerdeki sıkıntıları ve depremzedelerin sorunlarını aktardı. Ağbaba’nın basın toplantısından 1 saat sonra Pütürge ilçesinde 5,2 büyüklüğündeki yeni bir deprem daha meydana geldi. Depremin hemen ardından İl Bakanı Enver Kiraz ve parti yöneticileri ile Pütürge’ye yola çıkan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, mahalleleri ziyaret ederek, depremden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

KILIÇDAROĞLU’NUN GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİ İLETTİ

Depremden 2 saat sonra Pütürge’ye giden Ağbaba ve beraberindekiler ilk olarak Çayköy. Mahallesi’ni ziyaret ettiler. Ağbaba evleri gezdikten sonra yaptığı değerlendirmede; “Evlerde maalesef yine hasarlar oluşmuş.Artçı depremler devam ediyor.Depremden 2 saat sonra Pütürge’deyiz. Sorunlarını dile getirip çözümü için çalışacağız. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun tüm Pütürge ve Malatya’ya geçmiş olsun dileklerini iletiyorum.Can kaybı olmaması en büyük tesellimiz. 24 Ocak depreminin ardından da tüm köyleri dolaşıp sorunları ve talepleri dile getirmiştik. Ancak görünen o ki depremzedelerin talepleri dikkate alınmamış.Temeli atılan bir ev yok. 2 Ay sonra Kubbe’de kar yağacak.İnsanlar perişan olacak. Hayvan barınakları yapılmamış.Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Pütürge, Doğanyol, Kale başta olmak üzere depremden etkilenen tüm yurttaşlarımızın yanında olacağız. İhtiyaçlarının giderilmesi konusunda depremzedeleri asla yalnız bırakmayacağız. Bugün köyleri dolaşacağız. Yapılması gereken ne varsa yapılması için bölge insanının yanınızda olacağız” ifadelerini kullandı.

Reklam

DEPREMZEDELER; “PERİŞANIZ”

Çayköy Mahallesi’nde evlerinin durumunu Ağbaba’ya ileten depremzedeler “Samanımız dışarıda, kayısımız,odunumuz dışarıda.Ev yapılacakmış. 2 ay sonra kış geliyor ne zaman yapılacak evler? Çadırda yılanlarla kucak kucağa yatamayız. 11 Bin lira para verdiler, sonra hesaplarımıza bloke konuldu.Çocuklarımıza ayakkabı alacak paramız yok.Ekmeğe muhtacız. Perişanız” ifadelerini kullandılar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: