28.05.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Yeşilyurt’ta Sıfır Atık Eğitimiyle 32 Bin Öğrenciye Ulaşıldı

Yeşilyurt’ta Sıfır Atık Eğitimiyle 32 Bin Öğrenciye Ulaşıldı

Yeşilyurt Belediyesi, gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak için sürdürülebilirlik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından başlatılan “Sıfır Atık ve Çevre Bilinci” eğitimleri, ilçe genelindeki okullarda büyük bir ilgiyle karşılanıyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen Sıfır Atık Projesi’ne güçlü bir destek veren Yeşilyurt Belediyesi, çevre bilinci oluşturma hedefiyle öğrencilere yönelik eğitim programlarına ağırlık veriyor.

Her hafta farklı bir okulda düzenlenen eğitimlerde;

Sıfır Atık kültürünün sağlıklı ve güzel bir gelecek için önemi
Geri dönüşüm ve atıkların dönüştürülmesiyle elde edilecek kazanımlar
Ağaçların ve toprağın korunması
Küresel ısınma ve iklim değişikliği
gibi konular, çevre mühendisleri tarafından teorik ve pratik bilgilerle aktarılıyor.

“Hep Birlikte El Ele, Sıfır Atıkla Yeşil Geleceğe” temasıyla gerçekleştirilen eğitimlerde öğrencilere; kaynakların verimli kullanımı, israfın önlenmesi, atık oluşumunun engellenmesi, atıkların kaynağında ayrıştırılması ve geri kazanılması konularında bilinç aşılanıyor.

Eğitimlerin sonunda öğrencilere sıfır atık temalı hediyeler dağıtılarak, çevre bilincinin kalıcı hale gelmesi hedefleniyor. 2023-2024 eğitim-öğretim dönemi boyunca devam edecek proje kapsamında bugüne kadar 258 okulda 32 bin öğrenciye ulaşıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Özgür, “Yeşilyurt Belediyesi olarak Sıfır Atık projelerine büyük önem veriyoruz. Fiziksel yatırımlarımız ve temizlik hizmetlerimizin yanı sıra gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için çocuklarımızı ve gençlerimizi çevre konusunda bilinçlendirmeyi önceliklendiriyoruz. Bu kapsamda yürüttüğümüz eğitim çalışmalarımızla öğrencilerimize doğru bilgiler ve alışkanlıklar kazandırmayı amaçlıyoruz,” dedi.

Reklam

Özgür, eğitim çalışmalarının başarısında emeği geçen İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, okul müdürleri ve öğretmenlere teşekkürlerini iletti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ