28.05.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

MABESEM, Sanat ve Eğitimle Malatya’yı Canlandırıyor

MABESEM, Sanat ve Eğitimle Malatya’yı Canlandırıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi (MABESEM), 7’den 70’e tüm vatandaşlara ücretsiz ve kaliteli sanat kursları sunarak, hobileri sanata dönüştürüyor.
Seramikten kil şekillendirmeye kadar geniş yelpazede hizmet veren MABESEM, vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Kurslara katılanlar hem keyifli zaman geçirip yeni hobiler ediniyor hem de el becerilerini geliştiriyor.

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. sınıf öğrencileri de MABESEM’in seramik kursuna katılarak, stresli eğitim temposundan uzaklaşma fırsatı buldu. Öğrenciler, kendilerine sunulan bu imkân için Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er’e teşekkürlerini iletti.

Seramik Öğreticisi Berna Uğur, “Seramik kursu, terapi etkisi yaratarak stresi azaltmada oldukça etkili. Kile dokunmak hem keyif veriyor hem de stresi alıyor,” dedi. Uğur ayrıca, kursun her yaştan insan tarafından ilgi gördüğünü ve kursiyerlerin eserlerini sergileme imkânı bulduklarını belirtti.

MABESEM’de 4-9 yaş arası çocuklar için de kil şekillendirme kursu bulunuyor. Bu kurs sayesinde çocuklar, el kaslarını ve motor becerilerini geliştirirken hayal güçlerini sanata dönüştürüyor.
Sanat Etkinlikleri Şube Müdürü Ömer Kaçmaz, MABESEM’in sunduğu ücretsiz hizmetlerden faydalanmak için tüm çocukları ve öğrencileri kurslara davet etti.

Seramik ve Kil Şekillendirme Öğreticisi Tuba Altunöz ise, “Çocuklar kursumuzda el becerilerini geliştiriyor, odaklanma becerilerini artırıyor ve yaratıcılıklarını kullanarak ortaya güzel eserler çıkarıyor,” dedi.

MABESEM, sunduğu imkanlar ve yarattığı etkileyici sonuçlarla Malatya’da sanat ve eğitime yaptığı katkılarla takdir topluyor.

Reklam

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ