20.07.2024 - Malatya Fırat Haber

@ValiToprak Ramazan Bayramı münasebeti ile resmi bayramlaşma töreni düzenlendi.

@ValiToprak Ramazan Bayramı münasebeti ile resmi bayramlaşma töreni düzenlendi.

Biz birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe Türkiye Cumhuriyeti geleceğe sorunsuz bir şekilde yürüyecektir

Yeşilyurt ilçesindeki Gedik Mahalles'indeki namazgahta kılınan bayram namazı sonrasında Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Vali Toprak ve il protokolü cemaatin bayramını tebrik etti.

Sonrasında da bir otelin salonunda Ramazan Bayramı münasebeti ile resmi bayramlaşma töreni düzenlendi.

Bayramlaşma tören salonunda Vali Toprak, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Avni Angun, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık ve Veli Ağbaba ile birlikte Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Hüseyin Erkoç ve Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin ile birlikte bayramlaşma törenine gelen konukları karşılayarak bayramlaştılar.

Bayramlaşma törenine  Bakan Tüfenkci, Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin ve Nurettin Yaşar, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Resmi Kurum ve kuruluş yetkilileri, Daire Müdürleri, Askeri erkân, Sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Bayramlaşma sonrası salondaki konuklara hitaben yaptığı konuşmada Vali Toprak, Ramazan bayramının ülkemize, milletimize, Malatya’ya tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini dileyerek,  bayramların birlik, sevgi ve dayanışma günü olduğunu vurguladı.

Vali Mustafa Toprak, bayramlaşma münasebeti ile törene teşrif eden ve aralarında bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci’ ye teşekkür etti. Bayramların birlik günü, dayanışma günü, sevgi günü ve her türlü yardımlaşma olduğunu belirtti.

Vali Toprak, “Allah Milletimizi ve Devletimizi var etsin, askerimizi, polisimizi, korucularımızı, bu vatan için, bu ülke için kanlarını döken herkesi minnet ve şükranla anıyoruz. Terörle mücadelede şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyoruz, Biz birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe Türkiye Cumhuriyeti geleceğe sorunsuz bir şekilde yürüyecektir. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın" dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci’de konuşmasında, terörle mücadele ederken hayatını kaybeden şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar dileyip, Türkiye’nin terör belasından en kısa sürede kurtulacağını kaydederek, "Biz ne kadar birlik ve beraberlik içerisinde olursak, bu beladan da o kadar kısa sürede kurtuluruz. İnşallah bu bayram birlik ve beraberliğimize vesile olur. Ben herkesin Ramazan Bayramını kutluyorum" dedi.

Vali Toprak buradaki törenin ardından Bakan Tüfenkci ve Protokol üyeleri ile Büyükşehir Belediyesinin vatandaşlarla düzenlediği bayramlaşma törenine katıldı.

Daha sonra hep birlikte Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mehmet Dinç ile Şehit Polis Memuru Buhari Ağçelik'in ailesini Hakkari Yüksekova'da yaralanan ve GATA'da gördüğü tedavisine bayram dolayısıyla ara vererek evine gelen özel harekat polisi Şafak Coşkun'u ziyaret ettiler.

Ziyaretlere Bakan Tüfenkci’ nin ve Vali Toprak’ın eşleri de katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Avatar mehtap dedi ki:

    Sitenizin takipçisiyim haberlerinizi özellikle takip ediyorum

  2. Avatar filiz dedi ki:

    Haber sitenizin takipçiyiz

BİR YORUM YAZ