26.05.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Arguvan Belediyesi’nden Şeffaflık ve Hizmet Odaklı Belediyecilik Vurgusu

Arguvan Belediyesi’nden Şeffaflık ve Hizmet Odaklı Belediyecilik Vurgusu

Arguvan Belediyesi, 3 Nisan’da göreve gelmesinin ardından belediyeye bağlı şirketler, kurumlar ve birimlerle ilgili kapsamlı bir fizibilite çalışması başlattı. Bu çalışmalar kapsamında, Arguvan Spor Kulübü’nün durumu da değerlendirildi.

Arguvan Spor Kulübü’nün mevcut yönetim yapısı ve mali durumu detaylı bir incelemeye tabi tutuluyor. Kulüp bünyesindeki bazı futbolcuların geçmiş dönemden kalan alacakları ile ilgili talepleri değerlendirilmiş, ancak önceki yönetimin borçsuz devir teslim yaptığı beyanı ve kulüp yönetiminin sorumluluğu gözetilerek bu talepler reddedilmiştir. Buna rağmen, futbolcuların ve teknik heyetin ihtiyaçları karşılanmaya devam etmekte olup, son deplasman için ulaşım desteği de sağlanmıştır.

Belediye bünyesindeki araç ve iş makinelerinin seçim çalışmaları sürecinde yoğun kullanımı nedeniyle bakım ve onarıma ihtiyaç duyduğu tespit edilmiştir. Bu kapsamda, üç aracın tamiri tamamlanmış, diğer araçlar için de gerekli incelemeler yapılarak bayram sonrası bakım ve onarım süreci başlatılacaktır. Personel güvenliği ön planda tutularak, zaruri durumlar dışında araç kullanımı durdurulmuştur.

Arguvan Belediyesi, halkın iradesine saygılı bir şekilde şeffaf ve hizmet odaklı bir belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Bu doğrultuda, Arguvan Spor Kulübü de dahil olmak üzere tüm belediye birimlerinin gelir-gider tablosu ve işleyişi detaylı bir şekilde incelenmektedir. İncelemelerin tamamlanmasının ardından sonuçlar ve alınacak kararlar kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşılacaktır.

Arguvan Belediyesi, hiçbir kurum ve şahsın Arguvan halkından daha değerli olmadığını vurgulayarak, hizmet ve şeffaflık odaklı çalışmalarına devam edecektir.

Reklam

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ