16.07.2024 - Malatya Fırat Haber

Basın tarafından kazanın oluş şekli ile yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Basın tarafından kazanın oluş şekli ile yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

BASIN AÇIKLAMASI

               Bilindiği üzere 13.06.2020 Tarihinde Cumartesi sabaha karşı Battalgazi İlçesi Kemer köprü mevkiinde   meydana gelen Tren kazası sonucu 2 Makinist arkadaşımız vefat etmiş 2 Makinist Arkadaşımız yaralı olarak Turgut Özal Tıp Merkezinde tedavi altına   alınmıştır. 2 Makinist arkadaşımız ise ayakta tedavi edilerek taburcu edilmiştir.

               Siyasilerimizin yapmış olduğu açıklamalarına istinaden,15.06.2020 Tarihli mahalli Basın tarafından kazanın oluş şekli ile yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Kimler tarafından bilgi verildiği bilinmeden bilgi kirliliği ile yapılan açıklamaya göre Malatya’da çıkan Tren’in izinsiz çıktığı beyan edilmiştir. Makinist izin almadan yola çıkması mümkün değildir. İzinsiz yola çıkmak intihardır. Böyle bir şeyin olması mümkün müdür?

               Bölge Müdürlüğümüz yetkili amirlerince kaza ile ilgili hiçbir açıklama yapılmazken soruşturma yapılmadan kayıtlar incelenmeden personellerin ifadesi alınmadan: Malatya’da çıkan Tren personellerini suçlu ilan etmek Biz Sivil Toplum örgütlerini ve TCDD Personellerini ve görev şehidi olan makinist kardeşlerimizin Ailelerini derinden üzmüştür.

               TCDD Bölge Müdürlüğü bünyesinde meydana gelen her türlü kaza, teknik ve tetkik edilerek kayıt altına alınmaktadır. Telsiz konuşmaları, telefon kayıtları incelenmeden kaza ile ilgili personellerin ifadeleri alınmadan, kimse zanlı olarak suçlanamaz.

               Yapılan haberler açıklamalar zamansız gerçeği yansıtmayan talihsiz açıklamalardır. Bu konuda yargısız infaz edilmeden herkesi sükûnete davet ediyoruz.

               Kurum yetkilileri açıklama yapmadan, kazanın oluş sekli bilinmesi mümkün değildir.

               Şu anda acımız taze ölen ve yaralanan, tedavi gören personellerimizin olduğunu unutmadan soruşturma başlamadan birilerini suçlu ilan etmek Biz TCDD çalışanlarını ve vefat eden, yaralanan ve hastanede yatan arkadaşlarımızın ailelerini derinden üzmüştür.

               Bu tür açıklamaların bir an önce düzeltilmesi elzemdir. Sonuçta iki insan hayatını kaybetmiştir. Vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet yaralı kardeşlerimize acil şifalar dileriz.

Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla

TÜRK-İŞ   MALATYA İL TEMSİLCİSİ

DEMİRYOL-İŞ SENDİKASI MALATYA ŞUBE     BAŞKAN

Hikmet KAZGAN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ