25.07.2024 - Malatya Fırat Haber

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Başarılı Öğrencileri Portatif Havuz’la Ödüllendirdi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Başarılı Öğrencileri Portatif Havuz’la Ödüllendirdi

BAŞKAN ÇINAR, BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ PORTATİF HAVUZ’LA ÖDÜLLENDİRDİ 

“Kaliteli ve Güzel Eğitim İçin İmkânlarımızı Seferber Ettik”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Sabri Akdağ Kültür ve Sanat Merkezinde açılan Kuran-ı Kerim Kursunu başarıyla geçen öğrencileri Yeşilyurt’un iki farklı noktasında hizmete açılan portatif havuzlarda ki eğitimlerden ücretsiz bir şekilde faydalanmaları yönünde ödüllendirdi.  Çocuklar, Başkan Çınar’ın sürpriz hediyesi karşısında büyük bir sevinç yaşadı.

BAŞKAN ÇINAR, SABRİ AKDAĞ KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, beraberinde Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Melekbaba Mahalle Muhtarı Ali Demir ve Kaynarca Mahalle Muhtarı Mehmet Güner ile birlikte Sabri Akdağ Kültür ve Sanat Merkezini ziyaret ederek burada devam eden kültürel, sanatsal ve eğitim kursları hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

ÇOCUKLAR, PORTATİF HAVUZ’DA YÜZME EĞİTİMİ ALACAK

Sınıfları tek tek gezerek verilen eğitimlerden faydalanan çocuklar ve kursiyerlerle sohbet eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Kuran-ı Kerim kursunda ki derslerini başarıyla geçen öğrencileri ödüllendirdi.

Erken yaşta temel dini bilgiler öğrenip, Kuran-ı Kerim öğrenen çocuklarla sohbet eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Sizin bu azim ve gayretini gördükten sonra sürpriz bir hediyemiz olacak, ilçemizin iki ayrı okulun bahçesinde hizmete sunduğumuz portatif havuzlarda hem yüzme eğitimi alacaksınız, hem de tatil döneminde eğleneceksiniz.” diye konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZ YETER Kİ OKUSUN, HER TÜRLÜ İMKÂNI SEFERBER EDERİZ”

Çocukların dini, milli ve manevi değerlere bağlı yetişmeleri için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ve tüm imkânları seferber ettiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Sabri Akdağ Kültür ve Sanat Merkezimizde öğretmenlerimiz ve buradaki cami imamızın destekleriyle açtığımız Yaz Kuran Kursumuza katılarak ilk dönemlerini başarıyla geçip, Kuran-ı Kerim okumaya başlayan çocuklarımızın bu azim ve gayretlerini takdirle karşılıyoruz ve hepsini alınlarından öpüyorum. Temel dini bilgiler ahlak bilgileri ve Kuran-ı Kerim derslerine tabi tutulan çocuklarımızın eğitimler sırasında mutlu ve huzurlu olmaları bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Bizde çocuklarımızın bu mutluluklarını ödüllendirmek amacıyla bir hediyemiz olacak.31 Mart Mahalli İdareler seçimler öncesinde vaatlerimiz arasında yer alan, yaptığımız çalışmaların ardından iki okulumuzun bahçesinde hayata geçirdiğimiz ‘portatif havuz’ projemizden buradaki çocuklarımızı faydalandıracağız. Yüzme bilmeyen çocuklarımızı portatif havuzlarda eğitime tabi tutacağız. Farklı bir tatil ve eğlendirme ortamı da bu şekilde çocuklarımıza sunmuş olacağız. Çocuklarımız yeter ki okusunlar, bizde onların eğitimleri için her türlü imkânı seferber ederiz.” dedi.

“KÜLTÜR MERKEZLERİMİZE GÖSTERİLEN YOĞUN İLGİ BİZİ MUTLU EDİYOR”

İlçe genelinde hizmet veren Yeşilkonak ve Gençlik Merkezlerindeki eğitim, kültür ve sanatsal faaliyetlerin başarıyla devam ettiğini söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Kültürel ve sosyal hizmetlerimizi daha fazla kesime ulaştırmak amacıyla hizmete sunduğumuz Yeşilkonak ve Gençlik Merkezlerimizden 7’den 70’e binlerce hemşerimiz faydalanmaktadır. Çocuklarımıza yönelik açtığımız Kuran-ı Kerim kursumuz, ek derslerimiz ve halk oyunları kursumuz, bayanlara yönelik İŞ-KUR ile İlçe Halk Eğitim Merkezimizin destekleriyle açtığımız biçki, dikiş-nakış gibi meslek edindirme kurslarımızı başarıyla yürütmekteyiz. Kaynarca mahallemizde hizmete sunduğumuz Sabri Akdağ Kültür ve Sanat Merkezimizde ki kurslarımıza hemşerilerimizin yoğun ilgi göstermesi ne kadar doğru bir adım attığımızın göstergesidir. Buradaki kültür merkezimizde açtığımız kurslarımıza mahalle sakinlerimizin ilgi ve desteği hepimizi sevindirmektedir. Amacımız; Yeşilyurt’umuzu komple büyütmek, geliştirmek ve eğitim seviyesini daha iyi noktaya taşımaktır. Kültür merkezlerimizde görevli idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve kursiyerlerimizi tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum“ diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, konuşmasından sonra Yaz Kuran Kursuna katılan çocuklara çeşitli hediyeler takdim etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ