20.07.2024 - Malatya Fırat Haber

Uber 2017 yılında Çin’deki en büyük rakibi Didi Kuaidi’yi

Uber 2017 yılında Çin’deki en büyük rakibi Didi Kuaidi’yi

Uber kendisi için en zorlu ancak ABD ile birlikte kârlı pazar konumundaki Çin ile ilgili yeni ve büyük diyebileceğimiz bir öngörü açıkladı.

Uber’in stratejinden sorumlu baş yöneticisinin yaptığı açıklamaya göre şirket Çin pazarındaki hızlı büyümesini sürdürmeye devam ediyor. Bunun sonucu olarak şirket 2017 yılında Çin pazarının şu anki lideri olan Didi Chuxing‘yi geçmeyi planlıyor. Eğer şirketin açıkladığı bu stratejik tahmin gerçekleşirse bu şirket için kesinlikle normal bir pazar liderliğinden çok daha fazla şey daha fazla ifade etmiş olacak. Bunun sebebi ise Çin gibi kendi içine kapalı ve yabancı şirketlerin başarı yakalamakta zorlandığı bir pazarda Uber’in kendi alanında güçlü yerel rakiplere geçerek lider olmayı başarması.

Alibaba, Tencent ve Apple gibi dev şirketler tarafından desteklenen Didi Chuxing lokal hizmet sağlayıcılarıyla sürekli olarak işbirliğini arttırarak pazardaki hakimiyetini korumak istiyor. Uber son olarak Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu’ndan 3,5 milyar dolar yatırım aldığını açıklamıştı.

Görsel Kaynak: Prathan Chorruangsak / Shutterstock.com

KAYNAK : http://webrazzi.com/2016/06/06/uber-2017-yilinda-cindeki-en-buyuk-rakibi-didi-chuxingyi-gecmeyi-planliyor/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ