16.07.2024 - Malatya Fırat Haber

Teröre Bakış Sorunu

Teröre Bakış Sorunu

2017 yılının ilk saatlerinde, İstanbul'un en ünlü eğlence mekanlarından birinde vuku bulan terör saldırısına herkesimden tepki gelmekle birlikte, toplumsal birlikteliğe aykırı ve terör ile amaçlananı destekler mahiyetli söylemlerin olması da ayrı bir hezeyan olarak dikkat çekti.

Her kimden gelirse gelsin, insan yaşamını hedefleyen, cephe gerisinde vuku bulan ve kadın-erkek, çocuk-yaşlı ayrımı yapmaksızın masumiyeti hedefleyen alçakça saldırıları her dilden ve her kesimden lanetlendiği bilinmelidir. "Yaşam tarzına saldırı" olarak kimilerince not edilen ve devamında zengin-fakir, laik-antilaik, sünni-alevi gibi toplumsal, sosyal, mezhepsel farklılıklar üzerinden toplumu dejenere etme gayreti, kimilerince özenle törpülendi. Ülkenin tarihinde yaşadığı en alçakça ve en kanlı darbenin üzerinden 6 ay bile geçmemiş iken yerli Pkk ve Fetö terör örgütleri ile ithal Daiş terör örgütü ile 3 cephede amansız şekilde mücadele ediyor iken, ayrıca 1 gün öncesi daiş terör örgütüne mensup 34 terörist ile örgüt lider kadrosundan 1 ismin öldürülmesinin üzerinden 24 saat bile geçmemiş iken vuku bulan bu terör saldırısına, 80 milyon tek yürek ortak bir dil ile cevap vermeyi arzulardık.

Yaşam tarzlarını eleştirmek ayrı bir sorundur; terörü sahiplenmek ayrı bir sorun. İsrail'i ve politikalarını yahut Rusya ve Esat işbirliğini eleştirmek, şiddetle yermek farklı; Ülkene sığınan ve senin ülkende yaşayan misafirine sahip çıkamamanın hüznü farklı. On milyonlar bunun ayrımını çok çok iyi muhasebe ederken, kendine yazar, öğretim üyesi, sanatçı vs. kimlikler ihdas edenlerin, "yaşam tarzına saldırı" tümcesiyle yola çıkıp kapıdaki 21 yaşındaki polisin, ekmeğini şöförlük yahut özel güvenlikçi sıfatıyla kazanmaya çalışan masum insanların kanı üzerinden terörün fitne çabasına çanak tutarcasına, beyanatlarıyla destek olmasını da ibretle izlemekteyiz.

Terör örgütleriyle çok açık bir savaştayız. Cumhurbaşkanının söylemiyle "İstiklal ve İstikbal harbindeyiz". Devletin en üst Temsilcisi haykıra haykıra bunu ilan etmiş iken, kendi mevzimizde gedik açmanın, fitne çıkarmanın gayesi nola !!! Eyüphan Korkmaz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ