16.07.2024 - Malatya Fırat Haber

Kale İlçesi Kıyıcak Parkı tamamlanarak hizmete girdi

Kale İlçesi Kıyıcak Parkı tamamlanarak hizmete girdi

İLÇELER, BÜYÜKŞEHİRLE KALKINIYOR

Merkezde yaptığı yatırım ve düzenleme çalışmalarıyla Malatya’yı bölgesinde örnek bir şehir haline getiren Malatya Büyükşehir Belediyesi, kırsal ilçe ve mahallelerinde de önemli yatırımlar gerçekleştiriyor.

Başta yol, asfalt, içme suyu ve kanalizasyon olmak üzere kırsalda hizmet seferberliği başlatan Büyükşehir Belediyesi, altyapı çalışmalarının ardından üstyapı çalışmalarına da ağırlık veriyor. Bu doğrultuda Kale İlçesi Kıyıcak mahallesinde 6 ay önce başlanılan park, tamamlanarak hizmete girdi.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi tarafından Kıyıcak mahallesinde 7 dönümlük alan üzerine yapılan park, içerisinde barındırdığı ünitelerle, bölgenin önemli bir sosyal ihtiyacını karşılıyor.

Yaklaşık 7 dönümlük alan üzerine yapılan park içerisinde; 2550 m2 yürüyüş yolu, 450 m2 futbol sahası, 350 m2 fitnees ve çocuk oyun alanı ile 3 dönüm civarında yeşil alan bulunuyor. Ayrıca park içerisine yapılan binalarda eğitim ile ilgili hizmetler verilecek.

Çeşme ve lavabo grubunun da bulunduğu park içerisinde bulunan su kuyusunun da üzeri kapatılarak, sarnıç yerleştirilirken, parktaki aydınlatma elemanları, oturma bankları ve kamelyalar başta olmak üzere yapılan düzenlemeler vatandaşların büyük beğenisini topluyor.

kalepark

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ