18.07.2024 - Malatya Fırat Haber

Göğüs büyütme ameliyatında ne kadar iz kalır

Göğüs büyütme ameliyatında ne kadar iz kalır

Meme büyütme olarak da bilinen augmentation mammaplasty pek çok kadın tarafından tercih edildiği için dünya üzerinde en fazla uygulanan estetik operasyonlardan birisi. Ve bu işlemin göğüslerde ne kadar iz bıraktığı ise en çok merak edilen konular arasında. Göğüslerin genetik olarak normalden küçük olması ya da aşırı ve ani kilo kaybı sebebiyle dolgunluğunu kaybetmesi ya da doğum sonrası emzirmeye bağlı olarak oluşan küçülmeler için uygulandığını belirten Op. Dr. Bülent Cihantimur bu ameliyatta aynı zamanda göğüsler arasındaki eşitsizliğe de son verildiğini kaydetti.

Ameliyat olanlar daha özgüvenli oluyor

“Meme büyütme ameliyatları sonrasında sosyal yaşantısına daha özgüvenli olan kadınlar, istedikleri gibi bikini giyebiliyorlar ve görünüşlerinden, duruş biçimlerine kadar değişerek, daha mutlu olduklarını ifade ediyorlar” diyen Cihantimur, en çok merak edilen iz konusunda da değindi.

Dual plane tekniği daha az iz kalmasını sağlıyor

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah, Op. Dr. Bülent Cihantimur meme büyütme ameliyatlarında kullanılan silikonun kas dokusunun altına yerleştirilmesinde dual plane tekniğini kullandıklarını kaydetti ve şunları söyledi: “Meme büyütme ameliyatlarında iz kalmaması imkansızdır ancak izin nerede ve ne kadar büyüklükte olacağı çok önemli bir konudur. Göğüs büyütme operasyonlarında hastaların en çok merak ettiği konu, ameliyat sonrasında kalan izin boyutudur. Bu teknik sayesinde hastamız daha az ağrı duyar, bölgede daha az iz kalır ve en doğal görünüme kavuşulur.”

Meme altından 3 cm’lik iz

Dr. Cihantimur “Uygulanan teknikle istediğiniz dekolte yada bikiniyi rahatlıkla giyebilir ve hayatınız boyunca, bunu konuyu bir daha asla düşünmek zorunda kalmazsınız. Bu teknik sayesinde memenin altında kalan ve normal şartlarda görünmeyen, sadece 3 cm gibi küçük ve fark edilemeyecek bir iz oluşmaktadır” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, meme büyütme operasyonlarında en fazla dikkat edilmesi gereken konulara da değindi: Göğüslerin doğal görünmesi ve gerçek üstü bir diklik ve büyüklük ile göze batmaması gerekir. Diri ve doğal görünmesi en önemli konudur. Meme büyütme ameliyatları ortalama olarak 1 ila 2 saat arasında sürer. Ameliyat sonrası hasta genelde hastanede yatırılmaz ama gerekli olduğu durumlarda bir gece hastanede kalabilir” dedi.

KAYNAK : http://www.kadinvekadin.net/gogus_buyutme_ameliyatinda_ne_kadar_iz_kalir.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar halis dedi ki:

    Teşekkürler

BİR YORUM YAZ