16.07.2024 - Malatya Fırat Haber

Derme Sulama Birliği idari ve mali denetim raporlarında kamu zararına ilişkin tespitler sebebiyle Sayıştay Başkanlığına gönderildi

Derme Sulama Birliği idari ve mali denetim raporlarında kamu zararına ilişkin tespitler sebebiyle Sayıştay Başkanlığına gönderildi

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Malatya’daki sulama birliklerinin idari ve mali denetim raporlarının itirazlar ve kamu zararına ilişkin tespitler sebebiyle Sayıştay Başkanlığına gönderildiğini açıkladı.

-Bakan Eroğlu açıkladı…

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın TBMM Başkanlığına DSİ’nin Malatya’daki yatırımları ve sulama birliklerine ilişkin olarak vermiş olduğu yazılı soru önergesine Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yazılı olarak cevap verdi.

Prof. Dr. Eroğlu’nun Sulama Birliklerinin denetimine ilişkin olarak vermiş olduğu 26 Aralık 2017 tarihli cevap da, “Malatya’daki sulama birliklerinin tamamı 2015 yılında, Akçadağ, Suçatı, Battalgazi, Derme, Doğanşehir, Sultansuyu, Polat Sulama Birlikleri 2016 yılında, Darende Gökpınar ve Yazıhan Sulama Birlikleri ise 2017 yılında idari ve teknik denetime tabii tutulmuştur.” denildi.

-“Kamu zararına ilişkin tespitler sebebiyle…”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu cevabında, “İdari ve teknik denetimler neticesinde düzenlenen ve Derme Sulama Birliği’nin de içerisinde bulunduğu idari ve teknik raporlardaki bazı tespitler mali hususları içermesi sebebiyle Malatya Valiliğine ve Malatya Vergi Denetim Kurulu Grup Başkanlığına gereği için gönderilmiştir. İdari ve mali denetim raporu, Malatya Valiliği tarafından, rapora olan itirazlar ve kamu zararına ilişkin tespitler sebebiyle Sayıştay Başkanlığına bildirilmiştir. Sayıştay Başkanlığı tarafından incelemenin tamamlanması durumunda verilen karara göre gerekli iş ve işlemler yapılacaktır.” denildi.

Editör : Turgay Simavi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ