19.07.2024 - Malatya Fırat Haber

Ambalaj Atığı Toplama Ayırma Tesisimiz Çok Yakında Hizmete Girecek

Ambalaj Atığı Toplama Ayırma Tesisimiz Çok Yakında Hizmete Girecek

YEŞİLYURT BELEDİYESİ’NDEN ‘DOĞA DOSTU BELEDİYECİLİK’ ANLAYIŞINA YAKIŞAN YATIRIM;

“Ambalaj Atığı Toplama Ayırma Tesisimiz Çok Yakında Hizmete Girecek”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin öncülüğünde başlatılan ‘Sıfır Atık’ projelerini desteklemek adına Yeşilyurt’umuza kazandıracağımız ‘Ambalaj Atığı Toplama ve Ayırma Tesisi’ projemizle ‘Doğa Dostu Belediyecilik’ alanında örnek bir yatırımı hizmete sunacağız” dedi.

“DOĞAMIZA SAHİP ÇIKMAK ADINA CİDDİ YATIRIMLAR YAPIYORUZ”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ekonomiye yeniden kazandırılabilecek değerli atıkları israf etmeden tekrar kazanabilmek amacıyla ciddi yatırımlar ve sosyal sorumluluk projeleri uyguladıklarını söyledi.

 “ATIKLARIN HAMMADDEYE DÖNÜŞMESİ ENERJİ TASARRUFUNU MÜMKÜN KILACAK”

Tek hedeflerinin gelecek nesillere güzel bir çevre bırakmak olduğunu anımsatan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Atık Getirme Merkezimizde ambalaj atığı, ihtiyaç fazlası kıyafet, kitap, bayat ekmek, atık pil, kullanım süresi dolmuş ilaçlar, oyuncak ve bitkisel atık yağları toplayacağız. Yeniden dönüştürülebilen maddelerin tekrar hammadde olarak kullanılması büyük miktarda enerji tasarrufunu mümkün kılacaktır. Atık Getirme Merkezimizin de içinde bulunduğu bu dev tesisimize bağlı Güneş Enerjisi Sundurma projemizle hem tesisimizin enerji ihtiyacı karşılanacak hem de üretilen fazla enerji satılarak belediyemize gelir sağlanacaktır.İnşaat çalışmaları tamamlanan ve çevre düzenlemesi yapılan bu hizmet binamızı yakın bir zamanda halkımızın hizmetine sunacağız. Gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılması hedefi doğrultusunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayesinde sürdürülen ‘Sıfır Atık’ projesini desteklemek amacıyla hizmete sunacağımız  ‘Ambalaj Atığı Toplama- Ayırma’ tesislerimiz ve içerisindeki ‘Atık Getirme Merkezi’ projemiz şimdiden bölgemize, Malatya’mıza ve Yeşilyurt’umuza hayırlı olsun” diye konuştu.

“ÇEVRE VE DOĞAYI KORUYACAK YATIRIMLARIMIZLA ÖRNEK İLÇE OLDUK”

Doğal kaynakların sınırsız olmadığı, israf edildiği takdirde bir gün tükeneceğini göz önünde bulundurulması gerektiğini belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Ekolojik denge, insan sağlığı, ekonomi, insan sağlığı, toprak ve havaya kadar hayatımızın her anına ciddi katkısı olan geri dönüşüm mantığını kalıcı yatırımlarla muhafaza etmek önemlidir.  İnsan sağlığı ve doğanın korunması açısından farkındalık oluşturmak ve bilinçlendirme yapmak adına atık yağ, atık pil, bitkisel atıklar, elektronik ve ambalaj atıklarla ilgili 2014 yılından beri hayata geçirdiğimiz gerek yatırımlarımız gerekse de projelerle Yeşilyurt’umuzu bu anlamda örnek bir ilçe hüviyetine ulaştırdık. Yeni dönemde ki yatırımlarımız ve sosyal sorumluluk projelerimizle Yeşilyurt’umuzun çevre hizmetlerinde takip edilen ve örnek alınan ilçe hüviyetini muhazafa edeceğiz ve daha da geliştireceğiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ