26.05.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Yüz Şeklinize Göre Şal Bağlama Tavsiyeleri

Yüz Şeklinize Göre Şal Bağlama Tavsiyeleri

Yüz şekilleri kare, dikdörtgen, üçgen, oval ve yuvarlak olmak üzere 5 çeşittir. Hangi yüz tipine sahip olursanız olun, yüzünüze doğru bir ifade katmak için eşarp ve şallarınızı doğru bir yöntemle bağlamalısınız.

Oval Yüz Şekline Sahipseniz;

Şal ve eşarp bağlama konusunda sınırsız sayıda seçenek deneyebilirsiniz. Oval yüz şekline sahip bayanlar bu konuda oldukça şanslı.

Üçgen Yüz Şekline Sahipseniz;

Reklam

Şalınızı ya da eşarbınızı bağlarken üçgen şekil verin ve çenenizin tam ortasından iğneleyin. Bu şekilde yüzünüz oval ve orantılı bir görünüme kavuşacaksınız.

Dikdörtgen Yüz Şekline Sahipseniz;

Bu yüz tipine sahip bir bayansanız mutlaka bone kullanmalı ve bonenin gözükmesini sağlamalısınız. Bu şekilde uzun olan yüzünüz daralacak ve oval görünüme yaklaşacaktır. Ayrıca eşarp ve şallarınızı olabildiğince gevşek bağlamalı sımsıkı bağlanmış görünümlerden uzun durmalısınız.

Kare Yüz Şekline Sahipseniz;

Sizin yapmanız gereken en önemli işlem keskin yüz hatlarınızı gizleyerek daha yumuşak bir geçiş sağlamaktır. Eşarp ve şallarınızı bağlarken çene kısmınızı sımsıkı sarmaktan uzak durarak yüzünüzü daha oval gösterebilirsiniz.

Yuvarlak Yüz Şekline Sahipseniz;

Bu yüz tipi için en önemli kural bonenin başörtüsünden görünmemesidir. Yüzü daha tombul göstereceği için bonenizi gizlemeli ve yanaklarınızı olabildiğince örtüp alnınızı saçlarınız görünmeyecek şekilde açık bırakmalısınız.

KAYNAK : http://yenikadin.com/yuz-seklinize-gore-sal-baglama-tavsiyeleri-8387108-haberi/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ