16.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Yurtdışından Telefon Alınır mı?

Yurtdışından Telefon Alınır mı?

Ülkemizde artan döviz kurları, vergiler ve yine ek vergilerden sonra üreticilerin eklediği kar marjları ile akıllı telefonların fiyatları epey yüksek.

ABD’de iPhone 6s, 649 Dolar fiyat etiketiyle satışa sunulmaya başlarken, ülkemizde bu fiyat 2699 TL seviyesinden başlıyor. Bu da uzun yıllardır, yurtdışından telefon alma avantajını oluşturuyor. 

Yurt dışından alınan telefonlar, farklı mı?

Bazı firmalar, bölgelere göre telefonlarında farklı işlemciler ve minik farklılıklar içeren yazılım paketleri kullanıyorlar. Bölgeye göre oluşan en büyük farklılıklar bunlar.

Örneğin ABD’den Galaxy Note 3 alan bir kullanıcı, Snapdragon 801 işlemci kullanırken, ülkemizdeki sürümlerde Exynos 5 Octa işlemci kullanılmıştı. 

Ayrıca şebeke bağlantılarında da bazı minor farklılıklar yaşanabilir. Fakat telefonu alırken, kutusundan bu farkları rahatça anlayabilirsiniz.

Reklam

Yurtdışından telefon almak avantajlı mı?

Yurtdışından iPhone almak üzerine bu zamana kadar onlara şey yazılıp çizildi. iPhone + Amerika’ya uçak parası + konaklama + vize ve pasaport ücretinin toplamı Türkiye’deki iPhone fiyatından daha ucuza geliyor geyiğini hemen hemen hepiniz duymuşsunuzdur.

Bu tip olayların yaşanmasındaki tek neden Türkiye’deki artış gösteren telefon fiyatları. Peki, yurtdışından telefon almak ne kadar mantıklı? Yurtdışı telefonların garantisi Türkiye’de geçerli mi? Yurtdışı telefonlara pasaport kaydı nasıl yapılıyor ve ücreti ne kadar?

Bunlar ve daha fazlasını bu videoda konuşuyoruz.

:: Yurtdışından telefon almayı düşünüyor musunuz?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/yurtdisindan-telefon-alinir-mi-71601

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar Fatih dedi ki:

    Sitenizin takipçisiyim haberlerinizi özellikle takip ediyorum

BİR YORUM YAZ