28.05.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Yeşilyurt’ta Geleneksel Liseler Arası Münazara Heyecanı Dorukta!

Yeşilyurt’ta Geleneksel Liseler Arası Münazara Heyecanı Dorukta!

Yeşilyurt Belediyesi ve Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen 3. Geleneksel Liseler Arası Münazara Yarışması, nefes kesen bir finalle sona erdi. Aralık ayında başlayan ve 32 lisenin katılımıyla gerçekleşen yarışmada, öğrenciler entelektüel birikimlerini sergileyerek hitabet yeteneklerini geliştirme fırsatı buldu.

Yeşilyurt Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi Kemal Sunal Salonu’nda düzenlenen final etabında, Kernek Anadolu Lisesi ve Kolukısa Anadolu Lisesi kıyasıya mücadele etti. Jüri heyetinin titiz değerlendirmeleri sonucunda, kapsamlı araştırmaları ve güçlü argümanlarıyla Kolukısa Anadolu Lisesi birincilik kürsüsüne çıktı. Kernek Anadolu Lisesi ikinci olurken, Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi ve Yusuf Kenan Anadolu Lisesi üçüncülüğü paylaştı. Dereceye giren okullara Yeşilyurt Belediyesi tarafından 15.000 TL para ödülü ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Dikenli, finalde yaptığı konuşmada, “Münazaralar geleceğe dönük bir medeniyet projesidir.” diyerek yarışmanın önemine vurgu yaptı. Dikenli, “Öğrencilerimizin fikirlerini özgürce ifade edebilmeleri, eleştirel düşünme becerilerini geliştirmeleri ve topluluk önünde kendilerini rahatça ifade edebilmeleri bizler için çok önemli. Bu yarışma, münazara kültürünün yaygınlaşmasına ve gençlerimizin entelektüel gelişimine katkı sağlayan önemli bir eğitim projesidir.” şeklinde konuştu.

Başkan Yardımcısı Dikenli, yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, Yeşilyurt Belediyesi olarak öğrencilere yönelik sosyal, kültürel, sportif ve eğitim alanlarında destekleyici çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

Ödül töreni ve müzik dinletisiyle sona eren yarışma, katılımcılar ve izleyicilerden büyük beğeni topladı.

#Yeşilyurt #Münazara #LiselerArasıMünazaraYarışması #Eğitim #Gençlik #Kültür #Belediye #YeşilyurtBelediyesi #KolukısaAnadoluLisesi #KernekAnadoluLisesi #MalatyaErmanIlıcakFenLisesi #YusufKenanAnadoluLisesi

Reklam

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ