23.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

“Yeşilyurt’ta Çilesiz Kapalı Semt Pazar Yeri dualarla açıldı”

“Yeşilyurt’ta Çilesiz Kapalı Semt Pazar Yeri dualarla açıldı”

YEŞİLYURT’A MODERN SEMT PAZARI

“Yeşilyurt’ta Çilesiz Kapalı Semt Pazar Yeri dualarla açıldı”

Yeşilyurt Belediyesi tarafından ilçe sakinlerinin konforlu bir şekilde hizmet alabilmesi için kapalı ve modern bir görünüme sahip Çilesiz Kapalı Semt Pazar Yeri gerçekleştirilen törenle açıldı.

Sağladığı hizmetlerle Yeşilyurt’ta yaşayan tüm ilçe sakinlerinin yaşam konforuna katkı sunan Yeşilyurt Belediyesi bu kapsamda gerçekleştirmiş olduğu vizyonlu projelerine Çilesiz Kapalı Semt Pazar Yeri’nin açılışını yaparak bir yenisini daha ekledi. Çilesiz Mahallesinde bulunan Çilesiz Pazar Yeri 8 bin 677 metrekare alana sahip. Çilesiz Mahallesi’nde Çilesiz Kapalı Pazar Yeri’nde düzenlenen Açılış törenine eski Gümrük ve Ticaret Bakanı AK Parti Malatya milletvekili Bülent Tüfenkçi AK Parti Malatya milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Malatya milletvekili Ahmet Çakır, AK Parti Malatya milletvekili Hakan Kahtalı Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Osman Uğurlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, MHP İl Başkanı Mesut Samanlı, Ak Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, Ak Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya, Belediyesi Meclis Üyeleri,  Malatya Seyyar Pazarcılar Odası Başakanı Muhtarlar Derneği Başkanı Çilesiz Mahalle Muhtarı, Pazar esnafı ve vatandaşlar katıldı.

“Hizmetlerimizle her yaştan insanımıza ulaşıyoruz”

Tüm çabalarının ilçe sakinlerinin modern standartlarda hizmet almasını sağlamak olduğunun altını çizen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Yeşilyurt Belediyesi olarak; ilçemize değer katan, tüm mahallelerimizin yaşam kalitesini artıran, her yaştan insanımızın faydalanabileceği hizmetler ve projeler üretmeye devam ediyoruz. Bu bağlamda tamamladığımız tesislerimizin açılışlarını da birer birer gerçekleştiriyoruz. Yeşilyurt İlçemizin böyle donanımlı ve modern bir Kapalı Semt Pazar alanına ihtiyacı vardı, bu ihtiyacı kısa sürede çözüme kavuşturduk hamdolsun. Kapalı pazar yerimiz 151 araçlık otopark alanıyla birlikte toplam 14 bin 200 metrekare alana sahip. Toplam maliyeti ise 11 milyon 841 bin Türk Lirası oldu. Kapalı pazar yerimizde esnafımız rahat bir şekilde ürünlerini sergilerken hemşerilerimizde huzur içerisinde alışverişlerini yapabilecekler. Bu vesileyle tüm esnafımıza hayırlı, bol ve bereketli kazançlar diliyorum. Yeşilyurt Belediyesi olarak pazaryerleri konusunda standartları yükseltmek ve vatandaşlarımıza daha konforlu, daha modern pazar alanları kazandırabilmek amacıyla uzun bir süredir yoğun çaba sarf ediyoruz. Pazar yeri projelerimizle birlikte farklı alanlardaki birçok projemizin hazırlık ve yapım süreçlerini de ayrıca sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Reklam

“Yeşilyurt’umuzu hak ettiği yere ulaştırana kadar yorulmadan çalışacağız”

Başkan Çınar, “Yeşilyurt’umuzu sosyal, kültürel, eğitim, sağlık ve spor alanlarında hak ettiği seviye ulaştırana kadar; gönül belediyeciliği ilkesiyle ve hizmet aşkıyla, durmak yok yola devam diyerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sözlerimi sonlandırırken, Çilesiz Kapalı Semt Pazar Yerimizin mahallemize, ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Esnafımıza hayırlı işler, hemşerilerimize huzurlu alışverişler diliyorum. Programımıza teşrif eden siz kıymetli misafirlerimize şahsım ve belediyemiz adına ayrı ayrı teşekkür ediyor, tüm hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum, dedi.

 Porogramda konuşan AK Parti Malatya milletvekili Bülent Tüfenkçi”20 yıllık hizmet geleneğimizi sürdürüyoruz”

 “Malatya’nın en güzel ve modern pazarını pazarcı esnafımızla buluşturan Mehmet Çınar, Başkanımıza herkesin huzurunda çok teşekkür ediyorum “dedi.

AK Parti olarak hizmet yarışını her dönem olduğu gibi sürdürdüklerini ifade eden Tüfenkçi gerçekleştirilen bu modern tesisin ilçemize ve şehrimize değer katacağını ve esnafımızın daha nezih ve güzel bir şekilde hizmet sunmasını sağlayacaktır. Dolayısıyla bu günkü gibi yağmurlu günlerde hem pazarcı esnafımızın hem de vatandaşımızın konforunu artıracak bu güzel pazar yeri baki bir hizmet ifa edecek. Çok değerli hemşerilerimiz AK Parti ailesi olarak bizler hizmet yarışmamıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Birlik ve beraberliğimizi önce siz hemşerilerimizle daha sonra kendi içimizde sağlayarak 20 yıllık hizmet geleneğimizi sürdürüyoruz. İnşallah yine önümüzdeki günlerde de yine güzel açılışlarda bir araya geleceğiz. Ben bu vesile ile bu güzel tesisimizin ilçemize ve şehrimize, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Programda konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık “Yeşilyurt Belediyemiz ilçeye tüm imkanları sağlıyor”

Çilesiz mahallesine yakışan bir kapalı pazarın kazandırıldığını ifade eden AK Parti Malatya milletvekili Öznur Çalık böyle donanımlı ve kapsamlı bir tesisin ilçemize ve şehrimize kazandırılmasına vesile olan Yeşilyurt Belediye başkanımız Mehmet Çınara çok teşekkür ediyorum.“Mübarek bir günde bu Cuma sabahında pazarcı esnafımızın rahatça işini yapacağı, mahalle sakinlerimiz ve buradan alışveriş yapacak hemşehrilerimizin de yağmurda, karda zor şartlarda rahatça alışverişlerini yapabilecekleri bir pazar yerini açıyoruz. Geçmişten bu güne bu mahallenin büyümesiyle pazar yerindeki gelişmelerin artık kapalı ve modern bir pazara dönüşme ihtiyacı ve bunun karşılığında belediyemizin yaptığı pazarı inşallah birlikte açacağız. Tüm ilçe belediyelerimiz güzel işlere imza atıyor. Yeşilyurt Belediyemiz en büyük ilçe olması hasebiyle bir bakıyorsunuz eğitimle ilgili diğer tarafta sağlıkla ilgili yaptığı işler, ilçenin ihtiyacı olan her türlü imkânları sağlıyor. Yeşilyurt Belediyemiz Yeşilyurt ilçemizi çok daha güzelleştiren, burada yaşayan insanlarımızın hayatını ne kadar kolaylaştırabilirsek çabasıyla tüm ekibiyle birlikte bu çalışmaları yürütüyor. Hamdolsun ki şehrimiz huzurlu. Sizlerin verdiği destek, şehri yönetenlerin içindeki uyumu ve şehrimizi daha da büyütmek adına yaptıkları gayretler hepimizin bereketi olarak ortaya çıkıyor. Bu pazarda tezgâhını açıp rızkının peşinde koşan pazarcı esnafımız başta olmak üzere pazarda alışverişini yapan tüm hemşehrilerimize yeni Semt Pazarımızın hayırlı olmasını diliyorum tekrardan Yeşilyurt Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Programda konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediyesinin çok güzel projelere imza atığını belirterek her geçen gün Yeşilyurt’ta değer katığını söyledi. Ahmet Çakır, böyle modern bir tesisin ilçeye ve şehre kazandırmasına vesile olan Belediye Başakanımız Mehmet Çınar’a çok teşekkür ediyorum dedi. Programda konuşan Ak Parti Milletvekili Hakan Kahtalı Yeşilyurt Belediyemizi ve Belediye Başkanımız Mehmet Çınar’ı tebrik ediyorum dedi. Kahtalı, Mehmet Çınar’ın çok başarılı işler gerçekleştirdiğini, Yeşilyurt Belediyesinin İlçenin vizyonuna uygun çok güzel projeler gerçekleştirdiğini belirtti. Böyle güzel bir tesisin ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Programda konuşan MHP İl Başkanı Mesut Samanlı Ülkemizin zor bir süreçten geçtiğini, belirterek “bizler her zaman devletimizin, milletimizin ve hükümetimizin yanındayız inşallah bu sıkıntılı günleri birlikte aşacağız dedi. Böyle güzel bir tesisin ilçeye kazandırılmasında emeği geçen başata Yeşilyurt Belediye Başbakanımız Mehmet Çınar’a ve Yeşilyurt Belediyesine çok teşekkür ediyorum ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum dedi.   Konuşmaların ardından dualarla açılışı yapılan Çilesiz Kapalı Semt Pazar Yeri, protokolün pazar esnafı ve vatandaşlarla hasbihal etmesiyle son buldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ