28.05.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

YEŞİLYURT MERKEZ İLÇE Mİ KÖY MÜ

YEŞİLYURT MERKEZ İLÇE Mİ KÖY MÜ
Çocuklar ayakkabı ve mont bekliyor
 Yeşilyurt Kaymakamlığına bağlı Sosyal Dayanışma  ve yardımlaşma Vakfı Müdürlüğünün yoksul ve ihtiyaç sahibi öğrencilere yapacağı giysi yardımını 1500 adette sınırlaması, ilçe genelinde huzursuzluk yarattı.
YEŞİLYURT MERKEZ İLÇE Mİ KÖY MÜ?
300 bin kişinin yaşadığı Yeşilyurt’ta on binlerce yardıma muhtaç aile olduğunu hatırlatan Yeşiltepe Eğitim Derneği ( YEŞİLDER )  başkan vekili emekli Öğretmen H. Bekir Doğan “ Yeşilyurt Kaymakamlığının önümüzde ki dönem için sadece Bin 500 ihtiyaç sahibi  öğrencinin giydirecek olması hepimizi hayrete düşürmüştür. İlçemizde yoksul ve yardıma ihtiyaç duyan on binlerce aile görmezden gelinmiştir. Yok sayılmıştır. Yeşilyurt 300 bin nüfuslu bir şehir mi yoksa 20 bin nüfuslu bir köy mü  “ şeklinde soru yöneltti.
YEŞİLDER 6 BİN ÇOCUK GİYDİRDİ
YEŞİLDER’in 2012 yılında 1640, 2013 yılında ise 3660 yoksul ve ihtiyaç sahibi öğrenciyi giydirerek sevindirdiklerinin  altını çizen Doğan “ Maalesef Mayıs ayında başlattığımız giysi talebiyle ilgili titiz araştırma ve çalışmalar 20 Ekim günü tamamlandı. Derneğimize giysi ve ayakkabı ihtiyacı olan tam 9198 kişi baş vurdu.  Baş vuranların 5 bini ise derneğimize üyelik baş vurusu da yaptılar. Şimdi sadece bizim derneğini giydirdiği fakir çocuk sayısı  4 bine yakınken, Yeşilyurt kaymakamlığının Bin 500 yoksul öğrenciyi giydirecek olmasının takdirini değerli vatandaşlarımızın takdirine bırakıyoruz  “ dedi.
ÇOCUKLAR AYAKKABI VE MONT BEKLİYOR
Yapılan 9198 baş vurunun tamamının kimlik bilgileri ve imzaları alınarak alındığını da kaydeden H.Bekir Doğan, elde edilen tüm bilgilerin çıktıları alınarak bir dilekçeyle, Yeşilyurt Sosyal Dayanışma ve yardımlaşma müdürlüğüne teslim ettik. Yapılan talebin çok olduğunu söyleyen Sayın Müdüremiz Sevgi Şahin’in bizleri Yeşilyurt Kaymakamlığına yönlendirdi. Biz Kaymakam beyle de görüştük. Ancak son olarak Yeşiltepe Eğitim Derneğinin yardım listesini değerlendirmeye alınmayacağı bilgisi bize ulaştırıldı. Bu durumda  Bizlere kimin sahip çıkacağını bilemiyoruz. Ayakkabı ve giyecek bekleyen çocuklar her sabah ve akşam dernek yöneticilerimizin önünü kesiyor. Yeşiltepe ve çevreyolunun altında huzur kalmadı “ şeklinde ifade etti.
CUMHURBAŞKANIMIZA ULAŞACAĞIZ
YEŞİLDER’İN  yaptığı giysi ve ayakkabı dağıtımında gösterdiği örnek hassasiyetlere tanık olan  vatandaşların müracaat etmesiyle sayının 10 binlere ulaştığını söyleyen emekli öğretmen Hacı Bekir Doğan “ Üzülerek gördük ki, bu sene Suriyelilere gösterilen şefkat Yeşiltepeli yoksul çocuklardan esirgenmiştir. Bu çocuklar bizim karda kışta yırtık ayakkabıyla, montsuz, kabansız okullara gitmelerine izin vermeyeceğiz. Listemize sahip çıkacağız. Gerekirse Başbakanımıza, hatta Cumhurbaşkanımıza kadar ulaşıp, çocuklarımız için her şeyi gözü alacağız “ dedi.
Kaynak : MalatyaBuyuksehirGazetesi.com

 http://www.malatyabeydagi.com/haber/2592/yesilyurt-merkez-ilce-mi-koy-mu.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ