24.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Yazarlardan, 9. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı’na Övgüler

Yazarlardan, 9. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı’na Övgüler

YAZARLARDAN 9. MALATYA ANADOLU KİTAP VE KÜLTÜR FUARI’NA ÖVGÜLER

Malatya 9. Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı’na katılan yazarlar, kitap fuarı organizasyonunun yerinde ve başarılı olduğunu belirterek, Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Malatya Valiliği ile Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ve Kültür A.Ş’nin organizasyonunu üstlendiği, 9. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı, yazarlar ve kitapseverlerin yoğun katılımıyla devam ediyor. Türkiye’nin en önemli fuarları arasında yer alan Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı’na katılan ve imza günü, söyleşi, konferans ve paneller gibi çeşitli etkinliklerde bulunan yazarlar, kitap fuarını değerlendirerek, fuara ilginin yoğun olduğunu ve Malatya’nın yazarlara çok büyük değer verdiğini kaydettiler.

İmza gününde konuşan Yazar Aslı Arslan, “Çok güzel bir ilgi var. Bu sene yeniden imzalara başlarken okuyucularla buluşmak çok keyifliydi. Malatya’yı çok seviyorum. Herkese çok teşekkür ediyorum. Organizasyon ekibi çok ilgililerin hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yazar Dilara Keskin Malatya’nın ilgisinin muazzam olduğunu belirterek, “23 yaşındayım. Şimdiye kadar basılmış 7 adet kitabım var. İlk kitabımı 17 yaşında bastırmıştım, o zaman ne kadar heyecanlıysam ve ne kadar korkuyorsam bugün de aynı şeyleri hissediyorum. Bu hissin hiç değişmemesini umuyorum. Yazmak benim hayatımın bir parçası. Küçüklükten beri bir şeyler karalayıp kenara koyuyordum. Sonra anladım ki bir şeye başlamayı ve tamamlamayı istediğimi anladım. Malatya’da ilgi muazzam. O kadar mutluyum ki şu anda buraya geldiğim için. 2 yıldır doğru düzgün fuarlar olmuyordu. Bu tarz imzalara hasret kalmıştım. Buraya da geldim insanlar çok güler yüzle karşılıyor yani neden bu işi yaptığımı hatırlatıyorlar. Bu nedenle burada olmaktan çok mutluyum. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanına çok teşekkür ediyorum. Umarım gençlere bu şekilde yol göstermeyi, kitaplarla ilgili sevgiyi onlara aşılamayı hiç bırakmaz diyorum. Ve tekrardan burada olmaktan çok mutluyum” şeklinde konuştu.

Yazar Mehtap Fırat, fuar ekibinin çok ilgili olduğunu ifade ederek, “Fuarları çok seviyorum. Okurlarla bir arada olmak bu işin en güzel yanı, bu nedenle çok mutluyum. Malatya’da ilgi alaka çok güzel. Ayrıca organizasyon olarak bizimle çok ilgilendiniz teşekkür ediyorum. Fuar ekibi çok ilgili idi. Özellikle Malatya’nın yazarlara verdiği değere çok teşekkür ediyorum” sözlerine yer verdi.

Reklam

Daha önce de Malatya’da fuara katıldığını ifade eden Yazar Zeynep Sahra, “Ben daha önceki senelerde de gelmiştim kitap fuarına ama ilk defa hem konum olarak, bina olarak o kadar güzel bir hale gelmiş ki. Bu arada aslen Malatyalıyım ben. Malatya’mızı böyle güzel bir şekilde görmek, genç okurların kitap sevgisini bu kadar desteklediği için belediyeye ben çok teşekkür ediyorum. Gerçekten daha öncede geldiğim için aradaki farkı görebiliyorum. Ne kadar güzelleşirse okurlar da o kadar kitaplarla buluşuyor”  ifadelerini kullandı.

9 Eylül Üniversitesi Tarih Bölümü Profesörü (Yazar) Erkan Göksu çok başarılı bir fuar olduğu yönünde değerlendirmelerde bulunarak, “Harika bir fuar olmuş. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a emeği ve eserinden dolayı teşekkür ediyorum. Türkiye’nin her yerinde bir Malatyalı olarak birçok fuara katılıyorum. Gerek binası gerek çeşitliliği itibariyle gerçekten de Malatya Fuarı’nı çok başarılı buldum, iftihar ettim. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Okurlar bizleri çok özlemişler. Sağ olsunlar bizleri de çok yoğun bir ilgiyle karşıladılar. Bu nedenle bu tür fuarların devam etmesi lazım. Okuyucu ile kitabın, okuyucu ile yayın evini bir araya getirmek önemli bir iş. Katılım da muhteşem. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Yazar Işılsu Gültekin, ise “Öncelikle Malatya’ya geldiğim için çok mutluyum. Malatya çok güzel bir şehir. Burada okurlarımla buluşmak benim için çok büyük bir sevinç kaynağı oldu. Ben fuarları çok özlemiştim. Çok heyecanlı ve güzel geçiyor. Sayın Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum, çok güzel bir organizasyon olmuş. Gerçekten geldiğim için çok sevindim” sözlerini kaydetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ