26.05.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Yaz gelinlerine özel 4 makyaj önerisi

Yaz gelinlerine özel 4 makyaj önerisi

Ufak makyaj tüyoları ile daha güzel görüneceksiniz…

Yaz gelinlerinin makyajı kış gelinlerine göre biraz daha farklı ve zorlu olur. Zaten çok sıcak olan bir günde tüm günün koşuşturması, sonra akşam hiç oturmadan dans etmek darken; yaz gelinleri gelin makyajına biraz daha fazla önem vermelidirler. Düğününüzde mutluluğunuz gözlerinizden okunsun ister miydiniz? Işıl ışıl bir yüzle davetlilerin karşısına çıktığınızda herkesi büyüleyeceğinizden emin olabilirsiniz. Doğru makyaj sayesinde yaz sıcağına aldırmadan, hiç olmadığınız kadar güzel görüneceksiniz.

Gelin ufak tüyolarla yaz gelin makyajının özelliklerine beraber bakalım.
 
1.  Doğal bir cilt

Banyodan sonra, güneşe karşı koruyucu faktörlü bir nemlendiriciyle bütün vücudunuzu nemlendirin. Böylece yaz güneşinin yaratacağı renk değişikliğini önlersiniz. Ardından yüzünüze uygulayacağınız makyaj sabitleyici; yaratacağınız etkinin tören boyunca kalıcı olmasını sağlayacaktır. Su bazlı ve güneş korumalı yağsız bir fondöten kullanarak yüzünüze renk verebilirsiniz. Fondöten kullansanız da kullanmasanız da pudra sürmeyi ihmal etmeyin. Pudra hem yağlı görünümü önler hem de fondöteni sabitler. Yaz sıcağında kompakt pudralar yerine hafif yapıdaki toz pudraları tercih edebilirsiniz.

2. Sıra gözlerde

Gözünüze uygulayacağınız yaz makyajının en önemli kısmı suya dayanıklı ürünler kullanmak olacak. Öncelikle açık renkli bir farı tüm göz kapağınıza uygulayıp, yüzünüzü aydınlatın. Sade bir makyaj için toprak tonlarını, romantik bir hava yaratmak için kahverengi göz kalemini, dramatik bir etki için ise mürdüm tonlarının üzerine siyah eye liner kullanmayı tercih edebilirsiniz. Yaz sıcağında makyajınız kolay dağılabileceğinden pudralı göz farları ve sıvı eye liner kullanmanız makyajınızı daha kalıcı yapacaktır. 

Reklam

3. Yanaklar renklensin

Bronz bir tene allık sürmek çok yakışacaktır. Yüzünüzdeki ışıltıyı daha çok vurgulamak için elmacık kemiklerinizin üzerine aydınlatıcı bir ürün kullanabilirsiniz. Bronzluğunuzu ön plana çıkarmak isterseniz mat bir bronzlaştırıcıyı ya da; çocuksu ve doğal bir etki yaratmak isterseniz pembe tonlarında bir allığı kulaklarınızdan başlayıp burun ucuna doğru yumuşak darbelerle uygulayabilirsiniz. Açık renk bir tene sahipseniz yine doğal bir görünüm için şeftali tonlarında bir allık tercih etmelisiniz.

4. Çiçeksi dudaklar için

Yazın dudakların kuruyup çatlaması kaçınılmaz. Bu durumda dudak makyajınıza başlamadan önce dudaklarınıza peeling yapıp üstündeki ölü tabakadan kurtularak daha yumuşak, pürüzsüz dudaklara kavuşabilirsiniz. Dudak kalemiyle hatları belirledikten sonra aynı kalemle bütün dudağınızı renklendirin. Yaz temasına en çok uyum sağlayan pembe tonlarda bir ruju da uyguladıktan sonra bir parlatıcıyla makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

KAYNAK : http://leyditurk.com/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Avatar Necip dedi ki:

    Güzel yazı olmuş

  2. Avatar pelin dedi ki:

    Teşekkürler

BİR YORUM YAZ