24.06.2024 - Malatya Fırat Haber

Yankesici Malatya’da Yakayı Ele Verdi

Yankesici Malatya’da Yakayı Ele Verdi

23.03.2016 tarihinde Asayiş Şube Müdürlüğüne trambüste yankesicilik yöntemiyle hırsızlığa maruz kalan bir vatandaşımızın şikayeti üzerine yapılan çalışmalarda;

            Şüphelinin İlimize başka bir ilden gelmiş olabileceği ihtimali ile hareket eden görevlilerimizin, İlimiz otogarlarında ve otellerinde yapmış olduğu araştırmada şüphelinin A.A. (59) isimli şahıs olduğu tespit edilmiş ve şahsın olaydan sonra Erzurum İline gittiği belirlenmiştir. 27.03.2016 günü şahsın tekrar hırsızlık yapmak için Erzurum’dan İlimize geldiği tespit edilerek şahıs yakalanmıştır.

            Geriye dönük yapılan çalışmalarda, şahsın 02.09.2015 tarihinde yine trambüs içerisinde bir vatandaşımızın pantolon cebinden 350 TL parasını yankesicilik yöntemiyle aldığı tespit edilmiştir. Ayrıca şahsın yapılan üst aramasında Ankara, İzmir, Eskişehir, Bursa, Erzurum, Bitlis ve Malatya olmak üzere yedi ayrı İl’e ait toplu taşıma araçlarına binmek amacıyla kullanılan akıllı bilet elde edilmiş ve söz konusu iller de benzer olayların gerçekleştirilmiş olması ihtimaline karşılık bilgilendirilmiştir.

Gözaltına alınan şüpheli şahıs 28.03.2016 günü adli mercilere sevk edilecek olup, vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarında ve kalabalık alanlarda benzer olaylara maruz kalmamaları için kamuoyunun bilgisine sunulur.

malatya_asayis_bulteni

Reklam

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar berkant dedi ki:

    Teşekkürler

BİR YORUM YAZ