28.05.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Veli Ağbaba’dan AKP’ye Hodri Meydan: “Gelin Malatya’ya, Rezilliklerinizi Gösterin!”

Veli Ağbaba’dan AKP’ye Hodri Meydan: “Gelin Malatya’ya, Rezilliklerinizi Gösterin!”

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, deprem sonrası Malatya’nın yaşadığı sorunları dile getirdi. Ağbaba, AKP sıralarından gelen laf atmaları üzerine, “Malatya yıkılmış yerle bir olmuş. Laf atmaktan başka yaptığınız bir şey yok. Utanman varsa, gel Malatya’ya gidelim hodri meydan” diyerek tepki gösterdi.

Ağbaba konuşmasında şu konulara değindi:

TYP Çalışanlarının Kadro Talebi: Deprem bölgesindeki konteyner kentlerde çalışan TYP’lilerin 22 Mayıs’ta sürelerinin doluyor olmasına rağmen hala kadro alamadıklarını ve asgari ücretle geçinmeye çalıştıklarını belirtti. Toplam 58 bin TYP çalışanından 6.686’sının Malatya’da çalıştığını ve aylardır kadro beklediklerini söyledi.

Deprem Konutlarının Yapımı: 103 bin ev yapılması planlanan Malatya’da sadece 7 bin konutun teslim edildiğini, AKP’nin Malatya’daki konut başarısının %7 seviyesinde olduğunu ifade etti. Teslim edilen konutlarda altyapı, çocuk parkı, cami, kültür merkezi, sağlık ocağı gibi temel ihtiyaçların eksik olduğunu, sadece dört duvar teslim edildiğini vurguladı.

Söğütlü Cami’nin Yok Edilmesi: Şehir merkezi projesi kapsamında yıkılan Söğütlü Cami’nin yerine yenisinin yapılmadığını, Çevre Bakanı’nın on beş aydır plan üzerinde çalıştığını ancak camiye yer belirleyemediğini söyledi.

Adliye Binasının Yapılmaması: Malatya Adliyesi’nin 8 ayrı yerde hizmet vermeye devam ettiğini, hala adliye binasının yapılmadığını belirtti.

Reklam

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin Borç Tartışması: Halef-selef Malatya Büyükşehir belediye başkanlarının borç tartışmasına değinen Ağbaba, yeni seçilen başkanın 17 milyar, eski başkanın ise 3,5 milyar borç olduğunu iddia ettiğini, kimin yalan söylediğinin bilinmediğini söyledi. Ayrıca, AKP’li belediyenin belediyedeki personeli darmadağın ettiğini, daire başkanlarından çaycılara kadar herkesi değiştirdiğini iddia etti.

Ağbaba, konuşması boyunca AKP sıralarından gelen laf atmalara ve eleştirilere sert tepki gösterdi. Özellikle Elâzığ Milletvekili Ejder Açıkkapı ile Ağbaba arasında hararetli tartışmalar yaşandı. Ağbaba, Açıkkapı’yı deprem bölgesine gelmemek ve depremzedelerin sorunlarını görmezden gelmekle suçladı.

Ağbaba, konuşmasının sonunda “Çıktığınız, yaptığınız bütün rezillikleri ortaya koymaya devam edeceğiz. Ben sizin gibi bazı rantçıların vekili değilim, ben halkın vekiliyim, ben fakir fukaranın vekiliyim” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ