24.05.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

@ValiToprak : Biz Sizlerin Sorun ve Sıkıntılarını Çözmek İçin Burdayız

@ValiToprak : Biz Sizlerin Sorun ve Sıkıntılarını Çözmek İçin Burdayız

Pütürge ilçesini ziyareti sonrası Kaymakam İsmail Toprak ile birlikte Doğanyol ilçesine geçen Vali Toprak, Gökçe mahallesinde durarak yol üzerinde bulunan kahvehanede vatandaşlarla bir araya gelerek çay içip bol bol sohbet etme fırsatı buldu.

Buradaki çilek yetiştiricisi çiftçiler den, ilçede 7-8 ay kadar çilek üretimi yaptıklarını, Valilik ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün bu güne kadarki kendilerine olan desteklerinden duydukları memnuniyetlerini ve bu destekler sayesinde pazarlama yapabildiklerini öğrenen Vali Toprak bu durumun ilçe için sevindirici olduğunu belirtti.

Üreticilerin ürünlerinin Doğrudan Gelir Desteği kapsamında yer almaması dolayısı ile sıkıntılar yaşadıklarını ve daha geniş Pazar payına sahip olmak istediklerini belirtmeleri üzerine Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi ile telefonla görüşerek konu hakkında detaylı bilgi aldı ve üreticilerin bu sorunlarının çözümü için gerekli talimatları verdi. Görüşmenin ardından il müdürlüğünce bir proje hazırlanarak bakanlık nezdinde girişimlerde bulunulacağı bilgisini vatandaşlarla paylaştı.

Vatandaşların karayolu ile de ilgili sıkıntılarının olduğunu öğrenen Vali Toprak, Karayolları 8. Bölge Müdürü Ahmet Gülşen ile de görüşerek vatandaşların sıkıntılarını bildirip çözümü konusunda talimatlarını ileterek gerekli bilgileri aldı.

Vatandaşlarla sohbeti esnasında Gökçe mahallesinin Sanatçı Kemal Sunal’ın memleketi olduğunu, akrabalarının burada bulunduğunu öğrenen Vali Toprak, 16 yıl önce bu ay içerisinde vefat eden sanatçıyı rahmetle andıklarını dile getirdi.

Burada vatandaşlarla vedalaşarak ayrılan Vali Toprak’a vatandaşlar, “Sayın Valim! Çok cana yakınsınız, vatandaşlarla da iç içe olmanızdan dolayı çok memnunuz,  bizlerle yakından ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederiz.” dediler.

Reklam

Vali Toprak’ da,” Biz sizlerin sorun ve sıkıntılarını çözmek için buradayız, kapılarımız siz hemşerilerimize her zaman açıktır ve herkes çekinmeden gelerek istek ve sıkıntılarını bizlere, mülki idare amirlerimize iletebilir. Fakat bizlere ulaşamayan vatandaşlarımız da olabiliyor. Onların sorunlarına çözüm bulmak ve taleplerini yerine getirmek için sizlerin yanına kadar gelmekteyiz. Bulunduğumuz makam sizlere hizmet için vardır. Bu anlamda elbette ki sizlere her türlü hizmette bulunacağız.’’ dedi.

Doğanyol ilçesinde Kaymakam İsmail Toprak ve Belediye Başkanı Recep Gülbey’ i makamlarında ziyaret ederek kendilerinden brifing aldı. İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Amirliğini de ziyaret eden Vali Toprak geç saatlerde Malatya’ya hareket etti.

vali_toprak_cozum

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ