18.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Vali Aydın Baruş Melekbaba Gençlik Merkezinde Gençlerle Buluştu

Vali Aydın Baruş Melekbaba Gençlik Merkezinde Gençlerle Buluştu

Vali Aydın Baruş Melekbaba Gençlik Merkezinde Gençlerle Buluştu

Vali Aydın Baruş, Melekbaba Gençlik Merkezinde gençlerle buluşarak burada yapılan eğitimleri, gençlerin sosyal ve sportif becerilerinin arttırılması için yapılan çalışmaları inceledi.

İlk olarak bir hayırsever tarafından dezavantajlı çocuklar yararına hediye edilen eşofman takımlarını dağıtan Vali Baruş, badminton, güreş ve tekvando eğitimi alan çocuklarla sohbet etti.

Burası çok faydalı bir merkez ve buradan mümkün olduğunca faydalanmaya çalışın diyerek sözlerine başlayan Vali Aydın Baruş; “burada sportif çalışmalar dışında kültürel ve sosyal faaliyetlere katılma imkanınız da var. Dolayısıyla bu Gençlik Merkezi artık sizin bir yuvanız. Bu yuva bundan sonra sizi bir aile gibi kucaklayacak, burada görev yapan öğretmenleriniz sizlerin birer abisi olacaklar, sizlere hayatı öğretecekler. Sevgili gençler buraya gelmekten asla vazgeçmeyin. Diğer hayırseverlerin ve iş insanlarının sizlere katkı vermeleri için girişimlerde bulunacağız. Sizlere tüm hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.

Ardından atölyeleri gezen Vali Baruş, burada eğitim alan, kültürel sosyal etkinliklere katılan, akıl-zeka oyunları oynayan çocuklar ve gençlerle buluştu. Onlarla sohbet ederek, okumaktan, disiplinli çalışmaktan asla taviz vermemeleri gerektiğini söyledi. Vali Baruş kendisinin de dezavantajlı bir konumdan geldiğini, köy okulunda birleştirilmiş sınıfta eğitim aldığını, çok okuyup çok çalışarak bu günlere geldiğini gençlerle paylaştı.

Programa İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ercan Altın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Galip Sökmen de katıldılar.

Reklam

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ