24.06.2024 - Malatya Fırat Haber

Sizlere Minnettarız, Hakkınız Ödenmez

Sizlere Minnettarız, Hakkınız Ödenmez

BAŞKAN ÇINAR, 14 MART TIP BAYRAMI NEDENİYLE ZİYARETLERDE BULUNDU, ETKİNLİKLERE KATILDI

“Sizlere Minnettarız, Hakkınız Ödenmez”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Ülkemizin her köşesinde, sonsuz sabır ve üstün gayret ile ‘bir nefes sıhhat için’ gece gündüz demeden büyük bir fedakârlıkla çalışan tüm doktor ve sağlık çalışanlarımıza minnettarız, hakları asla ödenmez. ” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ahmet Kızılay, İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Recep Bentli, Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof.Dr. Ali Beytur, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Erdal Aktürk, Tabipler Odası Başkanı Doç.Dr.Erol Karaaslan ve Yeşilyurt Çalık Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Erhan Berk’i ziyaret ederek, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını tebrik etti.

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü işbirliğiyle Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde düzenlenen etkinliğe katılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, doktor ve sağlık çalışanlarına karanfil ve dezenfektan kutusu hediye etti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Erdal Aktürk ile sağlık çalışanları, pandemi salgının toplumsal hayattaki etkilerini günümüzden geleceğe taşınmak hedefiyle Yeşilyurt Belediyesi tarafından düzenlenen ‘COVİD-19 Günlerinde Yaşam’ konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren eserlerin yer aldığı sergiyi gezdiler.

Reklam

İnsan sağlığı için 7/24 görev başında olan doktor ve sağlık çalışanlarının gayret ve çabasını her zaman takdirle karşıladıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Toplum ve insan sağlığının korunması ve muhafaza edilmesi noktasında, ailesinden ve sevdiklerinden fedakarlık ederek büyük bir özveriyle hizmetlerini sürdüren kahraman sağlık ordumuzun her bir neferinin 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ediyorum. İnsan hayatındaki en önemli unsurun sağlık olduğunu daha iyi anladığımız bu pandemi döneminde kahraman sağlık çalışanlarını hep birlikte ayakta alkışladık. Yapılan her mesleğin zorluk yanı vardır, ama insan canı ve sağlığı dendiği zaman burada verilen emek ve gayret daha anlamlı ve kutsaldır.” diye konuştu.

Sağlık çalışanlarına minnettar olduklarını ve haklarının asla ödenmeyeceğini ifade eden Başkan Çınar,  “ Bizlerin ve vatandaşlarımızın huzurlu ve sağlıklı yaşam sürmesi için mücadele eden, gecelerini gündüzlerine katarak büyük özveri ve fedakârlık gösteren sağlık çalışanlarımız hepimiz için her zaman kıymetlidir.  Pandemi sürecinde doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımızın yükü çok arttı, gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalışıyorlar, onlara minnettarız, hakları asla ödenmez.  Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Sağlık ve İçişleri Bakanlığımız başta olmak üzere Bakanlıklarımızın ve ilgili kurumlarımızın katkılarıyla pandemi döneminde diğer ülkelere oranla bir başarı yakalandı. Koronavirüsün ortadan kalkması için gerek aşılama gerekse de diğer tedavi yöntemlerinin hayata geçmesi aşamasında çok ciddi adımlar atılıyor. Doktorlarımızı ve sağlık çalışanlarımızı yılın sadece bir gününde değil her gün hatırlıyoruz, onlarla birlikte ilçemizi sağlıklı ve parlak günlere taşımak için diyaloglarımızı ve iletişim kanallarımızı sürekli güçlü tutuyoruz. Kentimizin sağlık turizminde markalaşması yolunda çok önemli yatırımlara kavuşması hepimizi gururlandırmaktadır.  İnönü Üniversitemiz ve Turgut Özal Üniversitelerimizdeki bilimsel anlamdaki çalışmalar, Turgut Özal Tıp Merkezi, yeni açılan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemiz, Yeşilyurt Çalık Devlet Hastanemiz ile diğer sağlık kuruluşlarımız gerek fiziksel koşulları gerekse de alanında deneyimli hekimlerimizin gözetiminde hem kentimizde ki hem de bölgedeki diğer kentlerden gelen hastalarımıza şifa dağıtmaya devam ediyor. Yeşilyurt Belediyesi olarak ta hastanelerimizin daha iyi hizmet vermesi bakımında gelen talepleri hemen yerine getiriyoruz. Üniversitelerimiz ve Hastane Yönetimleriyle çok güzel iletişime sahibiz, iletilen sorunları çözüme kavuşturuyoruz. Ayrıca pandemi döneminde toplumsal farklılıklar ve insanların ruh hallerini yansıtan çok değerli fotoğrafların olduğu   ‘COVİD-19 Günlerinde Yaşam’ konulu fotoğraf yarışmamızda dereceye giren eserlerin yer aldığı sergimizi de hastanemizin sergi bölümünde vatandaşlarımızın beğenisine sunduk. Her biri farklı anlamlar içeren etkileyici eserlerimizin olduğu sergimizi hafta sonuna kadar açık tutacağız. Gösterdikleri fedakarlıklarla tarihimizin altın sayfalarında yerlerini alan, gece gündüz demeden ülkemizin her köşesinde büyük bir özveriyle bu özel mesleğin gerekliliklerini harfiyen yerine getiren bütün sağlık çalışanlarımızı bir kez daha tebrik ediyorum ve çalışmalarında üstün başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Erdal Aktürk ise gerçekleşen ziyaret ve açılan sergiden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sunarken, “ Yaşanılan pandemi sürecinden dolayı 14 Mart Tıp Bayramını bayram tadında kutlayamıyoruz, içimiz buruk. Çünkü insanlarla bir araya gelemiyoruz, aktivite yapamıyoruz, maalesef pandemi süreci devam ediyor. Son günlerde vaka artışları söz konusu, bu durum sağlık çalışanlarını kaygılandırıyor. Bu endişe ve kaygılarla birlikte bayramdan uzak mücadelemize devam ediyoruz, inşallah el birliğiyle bu sıkıntılı günleri atlatacağız. Yeşilyurt Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar’a hem nazik ziyareti hem de açtığı sergiden dolayı çok teşekkür ediyorum.” diye konuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ