13.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Sayın Valimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Sayın Valimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Sayın Valimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Milli iradenin tecelligahı ve istiklalimizin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve milli egemenliğimizin tüm dünyaya ilan edilişinin 101. yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir”  sözünde kuruluşunun önem ve manasını bulan, milli mücadele sürecini en iyi şekilde yöneterek zaferlere imza atan Türkiye Büyük Millet Meclisi; ezelden beri hür ve onurlu yaşamayı kendine düstur edinen aziz milletimizin egemenliğinin, birlik ve beraberliğinin timsali olmuştur.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde oluşan milli irade yurdumuzun dört bir köşesinde yaşayan vatandaşlarımızı bağımsızlık mefkûresi etrafında tek bir ses olarak birleştirmiş, İstiklal Mücadelemizin zafere ulaşmasını temin etmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisinin ortaya koyduğu bu sarsılmaz irade esaret altında yaşayan diğer milletlerin bağımsızlık mücadelelerine de ilham kaynağı olmuştur.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı 23 Nisan gününün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak çocuklarımıza armağan edilmesi, Türkiye Cumhuriyetinin daima payidar kılınmasında ve milletimizin bağımsızlık iradesinin yaşatılmasında yeni nesillere verdiği önemi ve güveni göstermektedir.

Ülkemizin her köşesinde coşkuyla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının kalplerinde dostluk ve kardeşlik hislerinin yeşermesinde ve yaşatılmasında önemli bir vesile teşkil etmektedir.

Reklam

Özellikle teknoloji ve bilişim alanında çağın ve geleceğin gereksinimlerini önceden tespit ederek kendini donatan nitelikli, vizyon sahibi, özgüveni tam, milli şuuru yüksek güçlü nesiller, büyük Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasında ki en büyük paya sahip olacaklardır. Ülkemizin bu doğrultuda tesis ettiği altyapıyla birlikte sağladığı imkânlar gençlerimizin bu hedeflerine ulaşmasının önünü açacak kapasiteye fazlasıyla sahiptir.

Sevgili çocuklarımızın belleklerine ve yüreklerine nakşettiği vatan ve millet sevgisi,  onların gözlerindeki yaşama sevinci ve umut ışığı ülkemizin mutlu yarınlarına olan inancımızı bir kat daha güçlü kılmaktadır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101’inci yıldönümü vesilesiyle, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsızlık ve özgür yaşama iradesini borçlu olduğumuz aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.

Geleceğimizi emanet ettiğimiz sevgili çocuklarımızın ve tüm vatandaşlarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Aydın BARUŞ

Malatya Valisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ