23.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Sanatçı Umut Mürare, Söylediği Ezgi Ve İlahilerle Gönülleri Feth Etti

Sanatçı Umut Mürare, Söylediği Ezgi Ve İlahilerle Gönülleri Feth Etti

YEŞİLYURT BELEDİYESİ RAMAZAN AYI ETKİNLİKLERİNDE ‘UMUT MÜRARE’ RÜZGÂRI ESTİ

Sanatçı Umut Mürare, Söylediği Ezgi Ve İlahilerle Gönülleri Feth Etti

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın daveti üzerine Malatya’ya gelen Sanatçı Umut Mürare, Yeşilyurt Belediyesi Semt Pazarında düzenlenen Ramazan Ayı Etkinliklerinde sahne alırken, söylediği ezgi ve ilahilerle Malatyalılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Yeşilyurt Belediyesi, Yeşilyurt Kent Konseyi ve Yeşil Spor Kompleksleri tarafından Yeşilyurt Belediyesi Semt Pazarında düzenlenen Ramazan Ayı Etkinlikleri farklı akviteler, konserler ve organizasyonlarla Ramazan akşamlarına farklı güzellik katmaya devam ediyor.

8 Nisan’da başlayıp 1 Mayıs’a kadar devam edecek olan Yeşilyurt Ramazan Ayı Etkinlikleri için her akşam saat 20:30’da Yeşilyurt Belediyesi Semt Pazarında bir araya gelip etkinlikleri takip eden 7’den 70’e tüm vatandaşlar, sanatçı Umut Mürare’nin sahne aldığı ezgi ve ilahi dinletisine de büyük ilgi gösterdiler.

Kuran-ı Kerim Tilavetinin ardından birbirinden güzel eserler seslendiren Sanatçı Umut Mürare, Malatyalılara güzel bir Ramazan akşamı yaşattı.

Reklam

Geçmişten günümüze en çok sevilen ezgilerini seslendiren başarılı sanatçıya gecenin sonunda Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Nogay tarafından kayısı paketi takdim edildi.

Umut Mürare’yi Malatya’da ağırlamaktan çok büyük memnuniyet duyduklarını söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Nogay, “ Birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin hâkim olduğu mübarek Ramazan Ayını Yeşilyurt İlçemizde hemşehrilerimizle birlikte doyasıya yaşıyoruz. 8 Nisan’da  başlayan Ramazan Ayı etkinliklerimizde her gün farklı bir organizasyon ve aktiviteyle hemşehrilerimizle bir arada oluyoruz ve Ramazan akşamlarını dolu dolu yaşıyoruz. Malatya’da misafir ettiğimiz sanatçımız Umut Mürare ile diğer sanatçılarımıza Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar ile tüm hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Buruk ve hüzünlü bir akşam yaşıyoruz. Suriye’de terör örgütlerine karşı verilen amansız mücadelede şehit düşen Malatya’lı kardeşimiz Aytaç Altunörs’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve hemşehrilerimize başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Bizler ‘bir şehit oluruz, bin doğarız’ anlayışından aldığımız ilhamla birlikte vatanımıza sonuna kadar sahip çıkacağız. Okçular tepesi boş kalmadığı müddetçe bu vatan ve bu millet şehitlerimize minnet ve sadakat borçludur. Vatan ve bayrak uğrunda şehit düşen bütün kahramanlarımızı rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyoruz. Bu vesileyle bugün ki ezgi ve ilahi dinletisinde milli ve kahramanlık şarkılarına daha fazla yer verip, milli duyguların canlı ve diri olmasını sağlayan Umut Mürare’ye ayrıca teşekkür ediyoruz. Bütün etkinliklerimizde olduğu gibi ilahi dinletisinde de bizleri yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerimize ayrıca teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yeşilyurt Belediyesi Semt Pazarı önündeki alanı tamamen doldurup, söylenen eserlere eşlik eden Malatyalılara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkürlerini sunan Sanatçı Umut Mürare ise, “ Güzel bir Ramazan akşamında bizleri sizlerle buluşturan Cenab-ı Allah’a sonsuz hamdu senalar ediyoruz. Ramazan ayının tüm güzelliklerinin yaşandığı Yeşilyurt İlçemizde düzenlenen bu programa bizleri davet ederek, sevenlerimizle buluşmamızı sağlayan Yeşilyurt Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar’a teşekkür ediyoruz. Uzaktan yakından demeden bugün ki etkinlikte bizleri yalnız bırakmayan, birbirinden değerli Malatya’lı büyüklerimize ve kardeşlerimize saygılarımızı sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ