13.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Özyalın, “Türkiye’de şeker üretimi sorunu yok, ama bakkal esnafı rafına şeker koyamıyor”

Özyalın, “Türkiye’de şeker üretimi sorunu yok, ama bakkal esnafı rafına şeker koyamıyor”

Özyalın, “Türkiye’de şeker üretimi sorunu yok, ama bakkal esnafı rafına şeker koyamıyor”

Malatya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Nejdet Özyalın, Ramazan Bayramı öncesinde piyasada şeker sıkıntısı yaşandığını belirterek, “Bakkal esnafı satmak için şeker bulamıyor. Biran önce direk şeker fabrikalarından eskiden olduğu gibi bakkal esnafına şeker verilmelidir. Türkiye’de şeker üretimi sorunu yok, ama bakkal esnafı rafına şeker koyamıyor.” dedi.

Malatya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Nejdet Özyalın, “Bakkal esnafımız halen şeker bulamıyor. Piyasadaki şeker sıkıntısı maalesef aylardır konuşulmasına rağmen bir çözüme kavuşturulmadı. Ramazan Bayram arifesinde bakkal esnafı satmak için şeker bulamıyor. Zaman kaybedilmeden yarım asır sürdürüldüğü gibi şeker fabrikalarından direk bakkal esnafına şeker verilmelidir. Türkiye’de eker üretiminde ve ihtiyacında bir sorun yoktur, ama piyasada şeker sorunu yaşanıyor.  Türkiye’de şeker üretimi sorunu yok, ama bakkal esnafı rafına şeker koyamıyor. Vatandaşın bakkaldan şeker almadan boş dönmesi bakkal esnafına çok şey kaybettirmez, ama yöneticilerimize çok şey kaybettirir. Sanırım yöneticilerimiz bunun farkında değiller.” İfadelerini kaydetti.

Özyalın, “Bir an önce direk şeker fabrikalarından eskiden olduğu gibi bakkal esnafına şeker verilmelidir. Aylardır yaşanan bu soruna neden çözüm bulunmuyor? Aracı firma bakkal esnafına şekeri ulaştırmıyor, bakkal esnafı şeker bulamıyor. Yöneticilerimizden çözüm bekliyoruz.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ