19.06.2024 - Malatya Fırat Haber

Otizmli Çocuklardan Çakır’a ziyaret

Otizmli Çocuklardan Çakır’a ziyaret

Otizmli çocuklardan Başkan Çakır’a ziyaret

DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ

Otistik Çocuklar Haftası nedeniyle Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Geçer, beraberinde otizmli öğrenci ve öğretmenler ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

Malatyalılara davet

BM tarafından 2008 yılında 2 Nisan tarihinin ‘Dünya Otizm Farkındalık Günü’ olarak ilan edildiğini belirten Geçer, “Bu gün dolayısıyla Malatya’da farkındalık oluşturmak, otizmle ilgili araştırmaların teşvik edilmesi ve çözüm önerilerinin üretilmesi amacıyla Malatya’da bazı programlar düzenledik. 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle 2 Nisan Cumartesi günü saat 10.00’da Dede Korkut Parkı ile Malatya AVM arasında farkındalık yürüyüşü ve akabinde saat 11.00’de ise Malatya AVM’de sergi açılışı yapılacaktır. Bütün Malatya halkını farkındalık oluşturmak için programlarımıza davet ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Ahmet Çakır’a yakın ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Çakır: Sosyal devlet ve sosyal belediye olmak önemli

Reklam

Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi olarak çok güzel ve meşakkatli bir görev üstlendiklerini belirten Başkan Çakır, “Malatya’mızda böyle bir okulun olması velilerimiz için de büyük bir şans. Her ne kadar ender görülen bir hastalık olsa da Malatya’mızda da otizmli çocuklarımız var.  Sosyal devlet olmak, sosyal belediye olmak toplumun farklı kesimlerini sahiplenmek ve gerekli eğitim fırsatını vermek çok önemli. Malatya’mızda son yıllarda engellilerimize ve dezavantajlılarımıza yönelik eğitim birimlerinin açılması ve buraların gerçekten güzel hizmetler vermesi çok önemli. Bu günler çok önemli. Çocuklarımızla ilgili her tarafta güzel etkinlikler yapılıyor ve farkındalık oluşturuluyor. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Ziyaret sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a bir buket çiçek hediye eden Otizmli çocuklara, Başkan Çakır da çeşitli hediyeler verdi.

MLT_2163

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar filiz dedi ki:

    Tebrikler

BİR YORUM YAZ