28.05.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

OSMAN YÜKSEL SERDENGEÇTİ UNUTULMADI

OSMAN YÜKSEL SERDENGEÇTİ UNUTULMADI

Allah demenin yasak olduğu bir devirde gerçekleri korkusuzca söyleyen ve ‘Alperen Gençliğine’ model olan fikir adamlarından olan’halkın ve hakkın sesi’ Anadolu delikanlısı Osman Yüksel Serdengeçti’yi vefatının 31.yılında rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz.
Osman Yüksel Serdengeçti ; kimsenin olmadığı 40’lı yıllarda başı öne eğik Müslüman Türk Milletine moral  ve güç verdi, haksızlıklar karşısında hiç eğilmedi,davasından zerre taviz vermedi, ceza evlerine kondu ama asla pes etmedi. Ve böylelikle Türk milletinin gönlünde eşsiz bir yere sahip oldu. O savunduğu davasını kendi söylemi ile şöyle anlatıyordu : ‘ Allah davası; millet ve vatan davasıdır. Bu mukaddes dava karşısında biz nefsimizi sildik, kendimizi bildik. Kim ne derse desin, önümüze hangi engel çıkarsa çıksın bu ateş sönmeyecek, bu dava ölmeyecek Serdengeçti yolundan dönmeyecek !’ bu sözleri ile din ve devlet düşmanlarına patlayan barut olmuş, Türk gençliğine ise fikir öncüsü olmuştur.
Yiğit mücadele adamı Osman Yüksel Serdengeçti’yi ve daha nice fikir adamlarını rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Davaları yolumuza hep ışık olsun.

Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı – Malatya İl Başkanı
Süleyman SOLMAZGÜL

http://www.malatyabeydagi.com/haber/2606/osman-yuksel-serdengecti-unutulmadi.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ