15.06.2024 - Malatya Fırat Haber

Ofis dekorasyonu için pratik ipuçları

Ofis dekorasyonu için pratik ipuçları

Ofisimiz evimizden daha fazla vakit geçirdiğimiz bir alan. Bu yüzden doğru seçimler yapabilmek için ofis dekore ederken etraflıca düşünmek gerekir.

İşte ofis dekorasyonu için pratik ipuçları:

Enerji için canlı renkler

Canlı renkler ve bitkiler çalışanlara enerji verir. Ofis alanının büyüklüğüne göre pencere önlerine uygun yeşil yapraklı ve çiçekli bitkiler yerleştirebilirsiniz. Çalışanları memnun ederken birbirleri ile iletişim kurmalarını sağlayacak bir alan hoş olabilir. Küçük bir ping pong masası patronların sandığından fazla iş görür.

İşlevsellik önemli

Ofiste kullandığınız bütün eşyalar işlerinizi rahat görmenizi sağlamalı. Basit ve çok fonksiyonlu olmalı, mümkün olduğunca az yer kaplamalı ki çalışanlara yaşam alanı kalsın. Basit bir örnek: Masa üstündeki kırtasiye malzemelerinin tamamı dağılıp kargaşa yaratmadan bir arada durabilmeli.

Reklam

Çalıştığınız sektöre uygun bir tarz seçin

Eğer eğlence sektörüne hitap ediyorsanız klasik bir ofis dekorasyonu uygun olmaz. Bununla beraber modern bir ofise renk seçimleri ile klasik bir hava da katabilirsiniz. Kahverengi tonlarında, doğal ahşaptan yapılmış birkaç obje seçmeniz yeterli. Tablo, abajur vb…

Doğrudan ışıktan kaçının

Gizli aydınlatmalar hem gözü yormaz hem de stresi azaltır. Ancak ışığın az olması insan psikolojisini olumsuz etkiler. Bu nedenle özellikle açık ofislerde paneller ışığı kesmeyecek biçimde alçak olmalı. Bu aynı zamanda çalışanların sosyalleşme ihtiyacını da karşılar.

KAYNAK : http://www.kadinvekadin.net/ofis_dekorasyonu_icin_pratik_ipuclari.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ