28.05.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

MOTAŞ, Malatya’da Gece Ulaşımına Çözüm Getiriyor!

MOTAŞ, Malatya’da Gece Ulaşımına Çözüm Getiriyor!

Malatya Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden MOTAŞ, vatandaşların gece saatlerindeki ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla trambüslerde gece seferlerine başladı. Bu uygulama ile özellikle hastanelere ve konteyner kentlere ulaşım büyük ölçüde kolaylaşacak.

Gece seferleri 23.30 ile 04.00 saatleri arasında MAŞTİ – İnönü Üniversitesi hattında gerçekleştiriliyor. Dün başlayan uygulama, vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.

Gece Hatları ile Kesintisiz Ulaşım

MOTAŞ, gece hatlarında toplam 4 sefer düzenleyerek Malatyalılara kesintisiz ulaşım imkanı sunuyor. Seferlerin saatleri ve güzergahları ise şöyle:

1. Sefer (23.30): MAŞTİ – Dede Korkut – Şire Pazarı – Malatya Anadolu Lisesi – T.Ö.T.M – Besyo – Mişmiş Park – Şire Pazarı – MAŞTİ (00.55)

2. Sefer (01.00): MAŞTİ – Dede Korkut – Şire Pazarı – Malatya Anadolu Lisesi – T.Ö.T.M – Besyo – Mişmiş Park – Şire Pazarı – MAŞTİ (02.25)

Reklam

3. Sefer (02.30): MAŞTİ – Dede Korkut – Şire Pazarı – Malatya Anadolu Lisesi – T.Ö.T.M – Besyo – Mişmiş Park – Şire Pazarı – MAŞTİ (03.55)

4. Sefer (04.00): MAŞTİ – Dede Korkut – Şire Pazarı – Malatya Anadolu Lisesi – T.ÖT.M – Besyo – Mişmiş Park – Şire Pazarı – MAŞTİ (05.25)

Gece seferleri sayesinde Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Battalgazi Devlet Hastanesi ve Turgut Özal Tıp Merkezi’ne ulaşım gece saatlerinde de mümkün olacak.

Vatandaş Memnun

Uygulama, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Özellikle gece saatlerinde hastanelere ulaşım ihtiyacı duyanlar ve konteyner kentlerde yaşayanlar için büyük kolaylık sağladığı belirtiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ