24.02.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Mişmişpark ve İnönü Üniversitesi Arasına 1100 Adet Fidan Dikiliyor

Mişmişpark ve İnönü Üniversitesi Arasına 1100 Adet Fidan Dikiliyor

Büyükşehir bahar dönemi fidan dikim çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor

İlkbaharın gelmesiyle birlikte fidan dikim çalışmalarına başlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi, kaldırım ve refüj çalışmalarının büyük bir bölümünün tamamlandığı Mişmişpark-Üniversite arasına yetişmiş fidan ağacı dikiyor.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre; Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü tarafından ilkbahar dönemi fidan dikim çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Özellikle dışarıdan gelenler için şehrin vitrini durumundaki Çevreyolu’na özel önem veren Büyükşehir Belediyesi, doğu girişindeki Mişmişpark-İnönü Üniversitesi arasına yetişmiş fidanlar dikiyor.

Toplamda 1100 adet fidan dikilecek

Son yıllarda yeşillendirme ve fidan dikim çalışmalarında özel çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi, Mişmişpark-Üniversite arasına yetişmiş 1100 dolayında fidan dikiyor. Orta refüj ile yan bantlara dikilen fidanların çoğu yetişmiş fidanlardan oluşuyor. 5-10 yaş arasında dikilen fidanlar; çınar ve dışbudak yapraklı Akça, Oya, Ligustrium ve Mavi Selvi’den oluşuyor.

Reklam

Yapılan fidan dikim çalışmaları kapsamında orta refüj ile Elazığ istikametine göre yolun solunda kalan yan bant bitirilirken, yolun sağında kalan yan banttaki çalışmaların ise kısa süre içerisinde tamamlanacağı kaydedildi.

Çakır: Çevreyolunda özel çalışmalar yapıyoruz

Özellikle dışarıdan gelen insanların şehir hakkında ilk izlenim edindiği Çevreyolu’nda özel çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, şimdi de çevreyoluna yetişmiş fidanların dikildiğini söyledi. Çevreyolu sorumluluğunun Karayolları’nda olmasına rağmen, Büyükşehir Belediyesi olarak birçok düzenleme yaptıklarını kaydeden Başkan Çakır, “Çevreyolu şehrin içerisinde kalması nedeniyle Malatya’nın itibarı bakımından büyük önem taşıyor. Malatya’nın gelişmesi ve prestiji açısından son derece önemli olan bu yolda Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar birçok düzenleme yaptık. Yolun genişletilmesi, aydınlatılması, refüj ve kaldırım düzenleme çalışmalarının yanı sıra şimdi de fidan dikim çalışmaları yapıyoruz. Yaptığımız bu çalışmalar gerek Malatyalı hemşerilerimiz, gerekse de il dışından gelen misafirlerimiz tarafından büyük beğeni topluyor. Yaptığımız çalışmaların beğeni ve takdir görmesi de bizleri ziyadesiyle memnun ediyor” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ