23.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Malatya’lılar Kısa Zamanda Biten Deprem Konutlarından Çok Menmun Kaldı

Malatya’lılar Kısa Zamanda Biten Deprem Konutlarından Çok Menmun Kaldı

Malatya’lılar Kısa Zamanda Biten Deprem Konutlarından Çok Menmun Kaldı

 Malatya’da depremden dolayı evleri yıkılan Vatandaşlar Çok kısa zaman içerisinde evleri yapılıp kendilerine teslim edildiğinden  dolayı Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Evleri yapan TOKİ’ye ve Firmalara ayrıca  Emeği geçenlere teşekkür etti.

24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası Malatya’da başta Pütürge , Doğanyol , Kale Battalgazi ve Yeşilyurt İlçeleri ve Malatya Merkezde  binlerce ev hasar görmüştü.

Deprem’den  kısa  bir zaman sonra  Deprem bölgesine  gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Depremde zarar  gören tüm vatandaşların evlerinin kısa zamanta  tamamlanarak  hak sahiplerine teslim edileceğini açıklamasından sonra  harekete  geçen Toplu Konut İdaresi (TOKİ)   Malatya ve Elazığ’da çok kısa zamanda  büyük  bir  değişim ve dönüşüme  imza atarak hem bölgenin  çehresini değiştirdi  hemde  çok kısa bir zamanda  vatandaşların evlerini yeniden modern bir  şekilde yaparak  hak sahiplerine teslim etti.

Depremin üzerinden 16 geçmesine rağmen TOKİ  Malatya’da  inşa edilen konutların büyük bir kısmı tamamlanarak depremzede vatandaşlara teslim etti.

TOKİ Sadece Malatya’da Yaklaşık 2.5 Milyarlık yatırım yapılarak  Malatya merkez  ve ilçelerinde  3000 adet Toplu Konut, 800 köy evi ve 300 e yakın ahırı bitirerek  depremzedelere teslim etti.

Reklam

Malatya’nın Kale İlçesi Bent Mahallesinde Vatandaşlar TOKİ’nin yapmış olduğu modern köy evlerini e modern evlerini teslim alarak yaşamaya başladı.

Kale ilçesi Bent Mahallesi Sakinlerinden Yavuz Cengiz , “Devletimizden ve Emeği Geçenlerden Allah Razı olsun TOKİ’nin yapmış olduğu evimize taşınıyoruz”

TOKİ’de Köylerinde oturan Malatyalı vatandaş Yavuz Cengiz 24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası Devletimiz evlerimizi yaptı.

Allah Cumhurbaşkanımızdan ve Devletimizden razı olsun. Çadırda yaşıyorduk hava soğuktu, şimdi kendi evime taşınıyorum, Deprem konutlarımız çok kısa bir süre içerisinde bize teslim edildi.

Kale ilçemizde köy evleri yapıldı eski komşularımızla beraberiz. Kale ilçemizde yapılan TOKİ köyevleri gerçekten çok güzel emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Devletimiz Deprem sonrası TOKİ aracılığıyla villa trzında evlerimizi yaptı. Birileri gelsin görsün muhteşem evlerimiz var, Ana muhalefet partisi lideri oturduğu yerden TOKİ yapılmadı diyor gelsin misafir edelim görsün. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu deprem paraları nerede diye soruyor. Gelsin görsün, TOKİ evlerini depremden sonra çok kısa süre içinde yaptı, Biz soğuk havalarda Çadırda kaldık ve zor günler geçirdik ama şimdi çok şükür evimizdeyiz. 24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem anında evimde çocuklarımla oturuyordum, hava soğuktu biranda deprem oldu, çocuklar çok korkmuştu, çok şükür artık evimiz var şeklinde konuştu.

Evini Teslim Alan Vatandaş  Mustafa Taşkıran “Deprem’den 2 ay sonra devletimiz evimizi yaptı”

Kalede yaşayan Vatandaş Mustafa Taşkıran Deprem sonrası Devletimiz en kısa sürede Malatya Kale ilçemizde TOKİ köy evlerini teslim etti. Allah razı olsun, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Evlerimiz çok güzel olmuş. Deprem anında evde ailemler birlikte çay içiyordum, biranda deprem oldu, ev yıkıldı çok panik olduk, hemen dışarıya kaçtık 2 ay sürmedi Devletimiz evlerimiz yaptı Allah razı olsun ifadelerini kullandı.

“85 yaşındaki yaşlı teyze Zeynep Altaş 5 vakit namaz kılıyorum Başkan Erdoğan’a ve Devletimize dua ediyorum”

Depremde evleri hasar gören ALTAŞ aile ise‘ 24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde hasar gören Malatya Kale ilçesindeki TOKİ köy evlerinde oturan ALTAŞ ailesinden 85 yaşındaki Zeynep Altaş ise ‘Allah devletimizden razı olsun. Dünya lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan Allah razı olsun. Dünya lideridir kendisi. 5 vakit namaz kılarken Erdoğan’da dua ediyorum, tırnağına taş değmesin. Biz Malatya kale ilçesinde Depremden sonra kısa bir süre çadırda yaşadık fakat çok kısa sürede bize TOKİ köy evlerini teslim etti. Evimiz çok güzel, sıcak Allah devletimizden razı olsun’ dedi.

Mehmet Altaş ise Depremden sonra evimizde oturuyoruz Allah devletimizden razı olsun soğuk hava ’da ama evimiz sıcak çocuklarımızla beraber güzel günler geçiriyoruz emeği geçenlere teşekkür ediyorum şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ