22.02.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Malatya’da 5 Bin Öğrenciye Trafik Eğitimi Verilecek

Malatya’da 5 Bin Öğrenciye Trafik Eğitimi Verilecek

Yeşilyurt Belediyesi, okul öncesi ve okul çağı çocuklarının trafik kurallarını öğrenmeleri ve alışkanlık kazanmalarını sağlamak amacı ile yaptırdığı Çocuk Trafik Eğitim Parkı hizmete girdi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, ‘Yeşil Hilal‘ Projesi kapsamında Fahri Kayahan Bulvarında 5 bin 122 metrekare alan üzerine inşa edilen Çocuk Trafik Eğitim Parkını ziyaret etti. Polat, Trafik Parkında ilk olarak eğitim alan çocuklarla bir araya geldi.

“EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR”

Çocuk Trafik Eğitim Parkında geleceğin sürücüleri çocuklarımızın daha bilinçli yetişmesi adına uzman eğitmenler gözetiminde trafik kuralları teorik ve uygulamalı olarak öğretiliyor. Çocuklar, trafik işaretlemelerinden trafik ışıklarına ve yaya geçitlerine kadar her türlü ayrıntının düşünüldüğü minyatür trafik parkurunda, hem teorik olarak ders görüyorlar hem de akülü arabalarla uygulamalı olarak eğlenerek, öğreniyor.

“BİLİNÇLİ ÇOCUKLAR GÜVENLİ YARINLAR”

Usta öğreticiler tarafından verilen teorik bilgilerin ardından öğrenciler, trafik parkurunda direksiyon başına geçerek trafik kurallarını eğlenerek öğreniyorlar.

Çocuk Trafik Eğitim Parkı, Begüm Kartal İlkokulu öğrencilerini ağırladı. Trafik kuralları uzman ekipler tarafından teorik ve pratik olarak öğrencilere anlatıldı. Daha sonra uygulamalı eğitime geçen öğrenciler, yaya yolu kullanımı, sinyalizasyon kuralları, bisiklet yolu kuralları ve yaya üst geçidi kullanımını öğrendiler. Öğrenciler son olarak ise; akülü araç ile uygulama trafik kurallarını birebir yaşadılar. Benzin istasyonu, tribün, alt ve üst geçitler ve trafik levhalarıyla geniş bir alanda eğitime tabi tutulan çocuklar bir yandan eğlenirken diğer taraftan temel trafik kuralları hakkında bilgiler aldılar.

Eğitim çalışmalarından oldukça memnun kalan minikler, bundan sonra trafikte daha bilinçli olarak hareket edeceklerini belirterek, anne ve babalarına da öğrendiklerini anlatacaklarını söylediler.

Trafik dersinin çok zevkli olduğunu belirten öğrenciler, "Eğitimler çok zevkli geçti. Trafik kurallarını, trafik işaretlerini, emniyet kemerinin önemini öğrendik" dedi.

BAŞKAN POLAT, “5 BİN ÖĞRENCİMİZE TRAFİK EĞİTİMİ VERİLECEK”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Çocuk Trafik Eğitim Parkını Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleriyle birlikte ziyaret ederek, trafik eğitimi alan Begüm Kartal İlkokulu öğrencilerine trafik kuralları başta olmak üzere toplumdaki genel kültür hayatı üzerine tecrübelerini paylaştı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptıkları görüşmeler neticesinde Yeşilyurt İlçesindeki okullarda eğitim hayatını sürdüren 5 bin öğrenciye Çocuk Trafik Eğitim Parkında eğitimler verileceğini ifade eden Başkan Polat, “Okul öncesi ile ilk ve ortaöğretim çocuklarının trafik kurallarını öğrenmeleri ve alışkanlık kazanmalarını sağlamak amacıyla hizmete sunduğumuz parkımızda faaliyetler başladı. Çocuklarımızın her türlü bilgiyle donatılmış şekilde geleceğe hazırlamak ülkemizin gelişmişlik düzeyine ciddi şekilde katkı sağlayacaktır. Çocuklarımız bu parkımızda trafik kurallarına ilişkin tüm bilgilerle donatılacak. Trafik kuralları küçük yaşta öğrenilince daha kalıcı olacağını ve çocuklarımızın trafik bilinciyle büyüyecekleri için ileride kurallara daha iyi uyacaklarına inanıyorum. Usta öğretmenlerimiz tarafından çocuklarımıza trafik kurallarını hem teorik hem de pratikte uygulamalı olarak göstereceğiz. Hem eğlendireceğiz hem öğreteceğiz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız bir program neticesinde ilçemiz sınırlarındaki okulların dördüncü sınıflarında okuyan yaklaşık 5 bin öğrencimizi parkımızda ağırlayacağız. Geleceğimizin teminatı olan minik yavrularımız önce teorik sonra da sahada pratik eğitime tabi tutulacaklar. Trafik Eğitim Parkımız kentimiz ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.

BAŞKAN POLAT, MİNİKLERE KATILIM BELGESİ VERDİ

Trafik Parkın toplantı salonunda öğrencilerle bir araya gelen Başkan Polat, burada hem trafik kuralları hem de toplum genel kuralları üzerine deneyimlerini paylaşarak, çocuklardan sosyal hayat içindeki kurallara uymalarını istedi.

Trafik Eğitim Parkı’nda eğitim alan öğrencilerle sohbet eden Başkan Polat, daha sonra minik öğrencilere katılım belgelerini ve çeşitli hediyeler takdim etti.

trafik_egitimi_malatya

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar mahmut dedi ki:

    Güzel yazı olmuş

BİR YORUM YAZ