28.05.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

MALATYA’DA 2 BİN 500 KOBANİLİ VAR

MALATYA’DA 2 BİN 500 KOBANİLİ VAR

Öznur Çalık, Malatya’da ‘Kobani Dayanışma Çadırı’nı ziyaret etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Kobani’de zulüm gören, sıkıntı yaşayan bütün Kürt kardeşlerimizin başımızın üzerinde yerleri var” dedi.
 
Malatya’ya gelen Kobanililer ile ilgili bilgiler alan Çalık, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kobanililer için gerekeni yaptığını ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğini söyledi. Kobani’den, Malatya’ya yeni gelen Sabiha Avdo ise, “Türkler olmasaydı hepimiz yok olurduk. Allah sizlerden razı olsun” dedi.
Ziyareti sonrası gazetecilere açıklamada bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Malatya’da Kobani’den gelen misafirlerimizi ziyaret ettik. Oluşturulan Kobani çadırında Suriye’den geleni misafirlerimizle bir araya geldik. Malatya’da şu anda 10 bin kişilik konteynır kentimiz var. Burada Arap ve Türkmenlerimiz var. Kobani’de zulüm gören, sıkıntı yaşayan bütün Kürt kardeşlerimizin de başımızın üzerinde yerleri var” diye konuştu.
Kobani’den gelen vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda kalmaları için gerekli görüşmeleri yapacaklarını ifade eden Çalık, “Kobani’den gelen Suriyeli kardeşlerimiz şehrin farklı yerlerinde oturuyorlar. Evlerimize yerleşmiş vaziyetteler. Ama biz gerekli görüşmeleri yapıp, daha sağlıklı mekanlar oluşturalım istiyoruz. Bununla ilgili buradaki Suriyeli kardeşlerimizle de görüştük. İnşallah Kobanili kardeşlerimizi de Malatya’da misafir olarak ağırlayacağız” şeklinde konuştu.
“MALATYA’DA 2 BİN 500 KOBANİLİ VAR”
Malatya’da, Kobani’den gelen 2 bin 500 kişinin olduğunu kaydeden Çalık, “Kayıt altında 450 ailenin Malatya’da olduğu biliniyor. Yaklaşık 2 bin 500 civarında misafirimiz var. Beydağı Konteynır Kent’te verdiğimiz hizmet gibi, bütün Kürt kardeşlerimize de hep beraber hem sağlık ve eğitim hizmeti hem de iaşe desteğini hükümet olarak verdik, bundan sonra da vermeye devam edeceğiz.
Çalık’a ziyaretinde, Malatya Vali Yardımcısı Latif Memiş, AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu da eşlik etti.
http://www.malatyabeydagi.com/haber/2625/calikmalatyada-2-bin-500-kobanili-var.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ