19.06.2024 - Malatya Fırat Haber

Malatya Oryantiring Sporcuları ve Hakemleri Akıl ve Zeka Oyunları ile Kendilerini Geliştiriyor

Malatya Oryantiring Sporcuları ve Hakemleri Akıl ve Zeka Oyunları ile Kendilerini Geliştiriyor

Türkiye Oryantiring Federasyonu Malatya Hakemleri, sürekli gelişim ve yenilikçi bir yaklaşımla, 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde Beydağı Gençlik Merkezi’nde düzenlenen Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu Kademe Kursuna katılım sağlayarak başarılarına bir yenisini ekledi.

Türkiye Oryantiring Federasyonu Malatya İl Temsilcisi Muhammet Kemal GÜLŞEN, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğimiz günden bu yana ilimizdeki antrenör, hakem ve sporcularımızla birlikte başarılarımızı artırmaya devam ediyoruz. 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde ilimizde düzenlenen Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu Kademe Kursuna Oryantiring kadromuzla katıldık. Kursun açılmasında emeği geçen Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu Başkanımız Avukat Şaban KURT ve Malatya Kurs Eğitmeni Şükrü TUNÇAY hocamıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

GÜLŞEN, akıl ve zeka oyunlarının Oryantiring branşıyla birçok ortak yönü olduğunu vurgulayarak, “Bu oyunların pratik algılama ve görsel hafıza becerilerini geliştirdiğini düşünüyorum. Oryantiring sporcularımızın yarışmalarda daha başarılı olmaları için bu becerilerin gelişmesine katkı sağlayacağından eminim. Sadece sahada başarılı olmakla kalmayıp, akıl ve zeka oyunları oynayarak da kendilerini en iyi şekilde geliştireceklerine inanıyorum.” diye konuştu.

2 günlük eğitim süresince tüm oyunları tanıtan ve sporcularla birebir ilgilenen Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu Malatya Kurs Eğitmeni Şükrü TUNÇAY’a, Türkiye Oryantiring Federasyonu Malatya İl Temsilciliği olarak teşekkürlerini ileten GÜLŞEN, kursun başarılı bir şekilde tamamlandığını belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ