19.06.2024 - Malatya Fırat Haber

Malatya Firat Webtekno’dan İftarlık Filmler #4

Malatya Firat  Webtekno’dan İftarlık Filmler #4

İslam dinine göre öneminin yanı sıra bir aile saadetinin tekrar evlere geldiği Ramazan Ayı’na özel iftarlık filmler serimize devam ediyoruz.

Bugün de birbirinden tamamen iki farklı tür ve arasında yıllar olan bir Yeşilçam filmi önereceğiz sizlere. İftar ve teravihten sonra ailecek izleyebileceğiniz, keyif alacağınızı düşündüğümüz serimizde filmler üzerine yorumlarınızı ve başka film önerilerinizi bekliyoruz. Lafı daha uzatmadan filmlerimize geçelim:
   The Truman Show

Ölü Ozanlar Derneği, Özgürlük Yolu gibi filmlere imzasını atan Peter Weir karşımıza harika bir dramayla çıkıyor.

Truman Show’un konusu ise şu şekilde: ‘’Truman cennet gibi bir adada yaşamaktadır. Fakat bu ada Truman dışında her şeyin sahte olduğu bir adadır. Doğduğu günden beri seyirciler tarafından izlenmeye devam edilmektedir. Truman bir süre bunun hiç farkında olmaz, ancak öldü sandığı babasını yeniden görünce adada farklı bir oyun döndüğünü anlamaya başlar…’’

Truman Show’un kadrosunda başta Jim Carrey olmak üzere, Paul Giamatti, Ed Harris, Laura Linney, Natascha McElhone gibi oyuncular bulunmakta.

Truman Show çok iyi bir dram örneği. Hiç düşünülmemiş bir senaryo hiç düşünülmemiş bir film. Senaryonun harikalığını yönetmen Weir filme çok iyi yansıtmış. Jim Carrey’in oyunculuğu ise muazzam. Filmin her anında hissettiğiniz dramatize ile en iyi filmler köşesinde yerini kapmış durumda. Filmde bol bol yutkunmak ve dramın dibine vurmak istiyorsanız her şeyi bırakıp bu filmi açmalısınız.

Reklam

IMDb Top 250’de 211’nci sırayı aldığını ve 3 tane Oscar’a aday olduğunu belirtelim. Eğer dram istemem diyorsanız aşağıdaki önerimize bekleriz.
   Akıllı Ol (Get Smart)

Çatlak Profösör 2, 50 İlk Öpücük gibi filmlerle ününe ün katan Peter Segal bu sefer karşımıza harika bir aksiyon komedi ikilisiyle çıkıyor.

Akıllı Ol’un konusu ise şu şekilde: ‘’Maxwell’in görevi KAOS adıyla bilinen terör örgütünün faaliyetlerini durdurup, dünyadan silmektir. Bağlı olduğu istihbarat merkezi olan Control saldırıya uğrayıp tüm saha ajanları ifşa olunca Maxwell saha görevine terfi ettirilir. Saha görevinde ise pek haz edemediği Ajan 99 ile birlikte çalışmak zorundadır…’’

Akıllı Ol’un kadrosunda Steve Carell, Anna Hathaway, Dwayne Johnson, Alan Arkin, Terence Stamp gibi isimler bulunuyor.

Akıllı Ol aksiyon komedi ikilisini çok iyi bir şekilde birleştirebilen ender filmlerden birisi. Gerektiği yerde aksiyonu olan gerektiği yerde komedi unsurları bol olan bir film kendisi. Yönetmen Segal iki farklı türü çok iyi bir şekilde birleştirmiş. Komedi yönü ise yavan değil, film izlettirdiği sürece seyirciyi kahkahaya boğuyor. Zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz bile. İftarı beklerken en iyi seçeneğiniz diyebilirim.
   Yeşilçam Bonusu: Neşeli Günler

Ayşecikle Ömercik, Ah Nerede ve birçok filmi Yeşilçam’a kazandırmış olan Orhan Aksoy’dan geliyor Neşeli Günler…

Neşeli Günler’in konusu ise şu şekilde: ‘’Turşuculukla geçinen mutlu bir aile bir gün anne ile babanın tartışması yüzünden ayrılırlar ve çocukları üçer üçer paylaşırlar. Uzun süre birbirleriyle görüşmezler, yıllar sonra çocuklar büyürler ve kardeşler tesadüfen karşılaşır. Olaylar değişmeye başlar…’’

Neşeli Günler’in oyuncu kadrosu ise Şener Şen, Adile Naşit, Münir Özkul, Ayşen Gruda, İhsan Yüce gibi Yeşilçam efsanelerinden oluşuyor.

Neşeli Günler ailenizle iftardan sonra izleyebileceğiniz sımsıcak bir film. Üzerinden yıllar geçse de her yayınlandığında herkesi yeniden ekran başına kilitliyor. Oyunculukların tavanda olduğu, bize aile olmayı öğreten bir film. Her ne olursa olsun yeniden hatırlanmayı ve izlenmeyi hak ediyor.

Neşeli Günler’in yapım evliğini üstlenen Arzu Film filmin restore edilmiş HD halini resmi Youtube hesabı üzerinden seyircilere sundu. Yukarıdan hemen açıp, izleyebilirsiniz.
 
İyi seyirler.
FIFA 2017 Grafikleri Ağlatacak! PES’in İşi Bu Sene de Zor. Videomuzu izlemek için buraya tıklayın!

KAYNAK : http://www.webtekno.com/sinema/webtekno-dan-iftarlik-filmler-4-h17794.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ