18.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi her yaştan sanatseverin ilgi odağı olmayı sürdürüyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi her yaştan sanatseverin ilgi odağı olmayı sürdürüyor.

SÜMER İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ MABESEM’İ GEZDİ

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi (MABESEM) her yaştan sanatseverin ilgi odağı olmayı sürdürüyor.

Sümer İlkokulu öğrencileri Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi (MABESEM)’i ziyaret ederek, keyifli dakikalar geçirdiler.  Sümer İlkokulu 4.sınıf öğrencileri MABESEM ebru atölyesindeki ziyarette renklerin suda dansını yakından izleme fırsatı buldu.

Öğrenciler öğretmenleri eşliğinde ve MABESAM öğretmenlerinin de bulunduğu atölyede ebru sanatının yapım aşamaları ve tarihi ile ilgili bilgi alarak, ebru sanatı uygulamasında da bulundular. Öğrenciler öğrendikleri ebru sanatı çalışmasının ardından uygulamaları olarak ebru çalışması da yaptılar.

Sümer İlkokulu 4.sınıf öğrencileri, ebru sanatı çalışmasından sonra sınıf öğretmenleri nezaretinde MABESEM’deki diğer atölyeleri gezerek keyifli dakikalar geçirdi. MABESEM’de bulunan atölyeleri gezerek atölyelerde yapılan çalışmaları inceleme fırsatı yakalayan öğrenciler, atölyelerde yapılan çalışmaları ilgiyle takip ettiler. Gezi ziyareti sonrası öğrenciler, kendilerine böyle bir imkân sunduğu için Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür ettiler.

Reklam

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ