28.02.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Malatya Bu habere Dikkat Devir Modüler Telefon Devri!

Malatya Bu habere Dikkat Devir Modüler Telefon Devri!

Modüler telefonlar çok yakında hayatımızda olacaklar. Herkes, ihtiyacı neyse onu entegre edecek ve “ben bu özelliğini kullanmıyorum ki” şeklinde bir durum olmayacak. Google’ın Ara ismini verdiği proje, geliştiricilere önümüzdeki sonbaharda, son kullanıcılara ise 2017’de gelecek.

Kullanılmaya başlandı bile

Google, birkaç gün önce I/O ismini verdiği bir konferans düzenledi. Bu etkinlikte teknoloji devi firma, yeni teknolojilerini, ürünlerini ve projelerini tanıttı. Proje Ara da son gün duyuruldu. Neowin’in haberine göre 30 tane Google çalışanı halihazırda ana cihazları olarak Ara telefonlarını kullanıyorlar.

İsim sorunsalı

Tabi “Ara” kelimesi bizde çok farklı bir anlam uyandırdığı için Türkiye için ismi değişir mi, ya da proje Türkiye’ye gelir mi veya ismi komple değişir mi, bilemiyoruz. Ancak geek diye tabir edilen teknoloji tutkunları için bir rüya gerçekleşiyor, orası şüphesiz.

İhtiyaç neyse onu takın

Reklam

Proje Ara, kısacası modüler telefonlar üzerine kurulu bir proje. Modüler telefon dediğimiz de, her özelliğin opsiyonel olduğu. Örneğin kamera sizin için çok önemliyse diğer özelliklerden kısıp daha üst düzey bir kamera modülü takabilirsiniz. Ya da kayıt yapmak daha önemlidir ve iyi bir mikrofon modülü takabilirsiniz. Hiçbirini kullanmıyor, sade bir telefon mu istiyorsunuz? Büyük bir batarya modülü alın ve diğer modülleri çıkartın, hepsi bu kadar.

Beklenen gün geldi

Ara Projesi’nde telefonlar 6 slota sahip olacaklar. Kendi tercihlerinize göre bu slotları doldurabileceksiniz. İlk kez 2014 yılında gündeme gelen bu proje, beğenen kesimin kafasında “acaba gerçekleşecek mi?” şeklinde soru işaretleri bırakmış olsa da Google müjdeyi verdi.

Eğer Proje Ara içerisinde bir geliştirici olmak istiyorsanız, web sitesini ziyaret edin.

:: Sizce bu proje tutar mı?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/google-project-ara-nedir-71688

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ