13.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Keskin’den çok sert açıklama… ”Yazıktır, günahtır;  şeker satışında özel şirketi aradan çıkartın”

Keskin’den çok sert açıklama… ”Yazıktır, günahtır;  şeker satışında özel şirketi aradan çıkartın”

Keskin’den çok sert açıklama… ”Yazıktır, günahtır;  şeker satışında özel şirketi aradan çıkartın”

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya Şeker Fabrikasında üretilen şekerin 3 el değiştirdikten sonra özel bir şirket tarafından piyasaya pahalı bir şekilde sunulduğunu açıklayarak,  “265 TL’lik torba şekeri  bugün 400 TL’nin üzerinde görüyorlar, yarın 1 ay geçtikten sonra şekeri 500 TL’den paketleyerek satacaklar.” dedi.

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, beraberinde Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ve esnaf odası başkanları ile birlikte düzenlediği toplantıda basın mensupları ile bir araya gelerek, Malatya Şeker Fabrikasında üretilen şekerin direk esnafa ve imalatçılara değil de, özel bir şirket aracılığı ile piyasaya pahalı bir şekilde sunulmasına tepki gösterdi.

MESOB Başkanı Şevket Keskin, “Esnaf ve sanatkarlarımızın karşılaşmış olduğu en büyük sorunların başında Elektrik doğalgaz ve akaryakıt fiyatlarıdır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan yapılmış olan zamların en az yüzde 50’sinin geri çekilmesini talep ediyoruz. Malatya’mızdaki tüm Esnaf Odası başkanlarımız ile birlikte yaşamış olduğumuz sorunları Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a aktarmak istiyoruz. Bu konuda randevu talebimiz olacak. Eğer bize randevu verirlerse Sayın cumhurbaşkanımızı tüm Esnaf Odası Başkanları ile birlikte ziyaret etmek istiyoruz.” dedi.

-“Seçimden sonra Malatya Şeker Fabrikasını almak için cüret edecekler”

Keskin, Malatya Şeker Fabrikasını üretmiş olduğu şekeri direk esnafa ve imalatçılara değil de özel şirket üzerinden piyasaya sürmesine tepki göstererek, “Sümerbank satıldı gitti. Arkasından Tekel sigara fabrikası gitti. Malatya Şeker Fabrikasında esnafımızın yararlandığı bir şeker vardı, Malatya’da üretilen, Malatya’da tarımı yapılan. Şekeri’de Malatya esnaf ve sanatkar camiası içerisinde bu işi yapan satıcısından tutun bakkalına kadar torbayla şeker alıp piyasaya ucuz bir şekilde dağıtma imkanımız vardı. Ama bu son zamanlarda öyle bir şey oldu ki Türk Şeker, şekeri Türkşeker Tarım A.Ş.’ye devrediyor, bu şirkette paketlemesini yapacak, hizmetini görecek özel bir şirkete devredecek. O özel şirkette dönecek şekeri Malatya halkına ve Malatya esnafına satacak. Hani şunu söylüyorlardı, tarladan vatandaşa diye. Ama bugün öyle bir şey oldu ki 3 eli değiştirdikten sonra vatandaşın sofrasına gelecek. Bu şirketi hepiniz biliyorsunuz. Hangi taşı kaldırsak bu şirket altından çıkıyor. İnsan biraz utanır, biraz sıkılır, biraz haya eder. Doymadınız. Bakın Sürgü’ye gidin bir tarafını satın almışlar. Açık söylüyorum, basının önünde söylüyorum; seçimden sonra Malatya Şeker Fabrikasını almak için cüret edecekler. Ama şunu iyi bilsinler; Malatya Şeker Fabrikasını almaya kalktıkları zaman, Malatya halkı olarak, esnaf olarak biz sonuna kadar direneceğiz. Malatya’da başka bir şey elimizde kalmadı. Bir Malatya Şeker Fabrikası kaldı, TCDD 5. İşletmeyi de satarlar da, işletecek treni bulamazlar.” İfadelerini kaydetti.

Reklam

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ