24.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Keskin: “Esnafımızın atılan her adımdan mutlaka görüşü ve bilgisi olacak”

Keskin: “Esnafımızın atılan her adımdan mutlaka görüşü ve bilgisi olacak”

Keskin: “Esnafımızın atılan her adımdan mutlaka görüşü ve bilgisi olacak”

Sanayi Sitesinde yapılacak olan yeni sanayi sitesi konusunda düzenlenen istişare toplantısında konuşan Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, önceliğin kayıtlı esnafın olduğunu belirterek, “Esnafın bilgisi ve onayı olmadan hiçbir şey yapılmayacak, adım atılmayacak” dedi.

Sanayi Sitesinde mobilyacı ve ağaç sanatkarlarına yönelik düzenlenen istişare toplantısına MESOB Başkanı Şevket Keskin, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, Malatya Mobilyacılar Esnaf Odası Başkanı Murat Dilek, Malatya Ağaç Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Mahmut Kavuk, oda üyeleri katıldı.

Malatya Ağaç Sanatkarları Esnaf Odası ile Malatya Mobilyacılar Esnaf Odası üyelerinin yeni sanayi sitesi ve sektör sorunları konusunda istişarede bulunan Keskin, “Esnafın bilgisi ve onayı olmadan hiçbir şey yapılmayacak, adım atılmayacak. Buna tüm kurumlar uyacak, esnaf bu memleketin temel taşıdır, esnafa rağmen hiçbir şey yapılmaz. ‘Ben yaptım, oldu, bitti,’ diye bir şey olmaz. Esnafın hakkını sonuna kadar savunacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Hem esnafımızla istişare halinde olacağız, hem de kurumlarımızla istişare halinde olacağız, şehrimiz için ortak akılla hareket edeceğiz.  Yeni sanayi Sitesinde öncelik kayıtlı olan esnafındır. Yeni Sanayi Sitesi konusunda Büyükşehir Belediyemiz ile oturup konuşacağız, tartışacağız, esnafımız için ve Malatya’nın da en az 100 yıllık bir alt yapısını oluşturacak projeyi birlikte ortak akılla hayata geçireceğiz. Esnafımızın atılan her adımdan mutlaka görüşü ve bilgisi olacaktır. Esnaf Odalarımız ve esnaf kooperatiflerimiz çözümün parçası olacak. Önümüzdeki günlerde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ve ekibi ile geniş katılımlı bir toplantı yapacağız” şeklinde konuştu.

Toplantıyı düzenleyen  Dilek ve Kavuk’a  teşekkür eden Keskin; “Üyelerinin sorunlarına sahip çıkan, takip eden tüm oda başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Oda başkanlarımızla birlikteyiz. Hepimizin amacı esnafımızın sorunlarına çözüm bulmaktır. Birlik ve beraberlik içinde olacağız” dedi.

Keskin; “Siyasetçilerimiz esnafımızın sorunlarını dinlemesini istiyoruz, dükkanın önünde selam verip geçmesinler. Esnafın sorunları Ankara’ya taşınmalı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a başbakanlığı döneminde çok rahat ulaşıyorduk ve sorunlarımızı bire bir anlatınca çok hızlı bir şekilde çözüm sağlanıyordu. Malatya’da birçok sorun o şekilde hızlı çözüm buldu. Sahanın sorunlarını, sıkıntılarını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a aktarmak istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız sahadan çözüm önerisi ile birlikte gelen her öneriyi her zaman dikkate almıştır, bunu yakından biliyorum.” ifadelerini kaydetti.

Reklam

Malatya Mobilyacılar Esnaf Odası Başkanı Murat Dilek,  “Esnafımızın sorun ve taleplerini Birlik başkanımız Şevket Keskin her platformda takip ediyor.  Esnafımız için hep birlikte çalışacağız” dedi.

Malatya Ağaç Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Mahmut Kavuk ise esnafın sorunlarına çözüm bulmaya çalıştıklarını ifade ederek, “Yeni sanayi sitesi ile ilgili olarak esnafımızın beklentilerine birlik başkanımız Şevket Keskin’in öncülüğünde cevap vereceğiz. Yeni sanayi sitesi için birlik başkanımızla birlikte hareket edeceğiz” dedi.

Toplantıda konuşan Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, “Halkbank’ın esnafa yönelik kredileri için faiz kolaylığı getirdi. Kooperatif kredilerinde verilen kredilerin faizleri değişkendir. 2021 yılında faizler yükseldi. Ancak devlet Faizler yükselince esnafın kredilerine bu faiz oranını yansıtmadı. Bakiyesi 2021 yılına devreden kredilerde, esnaf aleyhine olan faiz tutarını Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ödenecektir.  Malatya’da 2 bin 397 kişiye ait 167 milyon 813 bin TL kredinin ilave faiz oranı bu kapsam da bulunuyor.  Faiz oranları 4 puan yükselince hükümetimiz bu 4 puanı hazine üzerinden üstlenmiş oldu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyoruz” dedi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ