13.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Kan Bağışı, Can Bağışıdır

Kan Bağışı, Can Bağışıdır

YEŞİLYURT KENT KONSEYİ İLE KIZILAY İŞBİRLİĞİYLE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLENDİ

“Kan Bağışı, Can Bağışıdır”

Yeşilyurt Kent Konseyi ve Kızılay işbirliğiyle ‘Kan Bağışı Kampanyası’ düzenlendi. Yeşilyurt Kent Konseyi önünde hizmet veren Kan Bağış Mobil Aracına başvurularını yapan vatandaşlar, kan stoğunun artması noktasında duyarlı bir yaklaşım sergilediler.

Türkiye ve Dünyanın farklı noktalarında yaşanan doğal afetler, yangınlar ve kazalarda insanlara uzattığı yardım eliyle hayat kurtarmaya yönelik başarılı hizmetlerde bulunan Türk Kızılay’ının kan stoğunun artması için Yeşilyurt Kent Konseyi önünde Kan Bağışı Kampanyası düzenlendi.

Toplumsal konularda örnek alınacak faaliyetlerine bir yenisini daha ekleyen Yeşilyurt Kent Konseyinin önündeki alana gelen Türk Kızılay’ına ait Kan Bağış Mobil Aracına ilgi gösteren vatandaşlar, gerekli tetkiklerin ardından kan bağışında bulundular.

Yeşilyurt Belediye Başkan Vekili Mehmet Akif Karaca, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Cavit Aslan, Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri Mehmet Ercan ve Mahalle Muhtarları da, vatandaşlarla birlikte kan bağışında bulundular.

Reklam

Kan Bağışı Kampanyasından dolayı Yeşilyurt Kent Konseyi ve Kızılay’ı tebrik eden Yeşilyurt Belediye Başkan Vekili Mehmet Akif Karaca, “Koronavirüs nedeniyle yaşadığımız bu zor günlerde Türk Kızılay’ın kan stoklarındaki azalmaya kayıtsız kalmamız mümkün değildir. Biz de üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Türk Kızılay’ının her zaman yanındayız. Sağlıklıyken kan bağışı yapacağız ki hastalandığımızda, ihtiyaç duyduğumuzda aramak zorunda kalmayalım. Bu konuda bilinçli ve sorumlu olmamız büyük önem taşıyor. Halkımızdan düzenli olarak kan bağışında bulunmalarını istiyoruz. Unutmasınlar kan acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ