28.05.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Kalp sağlığı için uzmanlardan

Kalp sağlığı için uzmanlardan

Psikolog Mustafa Varol Yorulmaz’a göre; aşık olmak zevk ve mutluluk veren endorfin hormonunun salgılanmasında yardımcı rol oynuyor. Düzenli bir aşk hayatı, kişinin yaşam kalitesini artırıyor…

Hem dünyada hem de Türkiye’de gerçekleşen ölümlerin nedenlerinin başında kalp ve damar hastalıklarının geldiğini belirten Psikolog Yorulmaz, kalp sağlığını korumak isteyenlere “Aşık Olun” tavsiyesinde bulundu.

12-18 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kalp Sağlığı Haftası kapsamında kalp sağlığının önemine dikkat çeken PSYCASE Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık’tan Psikolog Mustafa Varol Yorulmaz, şunları kaydetti: “Aşık olmak kalbe iyi gelir, zevk ve mutluluk veren endorfin hormonunun salgılanmasında da yardımcı olur. Bu sayede hem kalbiniz hem de ruhunuz okşanır. Düzenli aşk hayatı insanın yaşam kalitesini artırır.”

Kalbinizi üzen her şeyi geride bırakın

Kalbin yaşamsal faaliyetlerin en önemli anahtarı olduğuna ancak bireylerin ölüm nedenlerinin başında kalp ve damar hastalıklarının geldiğine dikkat çeken Psikolog Yorulmaz, “Ne yazık ki kalbimize sahip çıkmıyoruz ve önemsemiyoruz. Daha sağlıklı ve daha uzun bir yaşam sürmek için herkes kalbine özen göstermeli. Zihnimize şunu kazımalıyız: Kalbine sahip çık!” açıklamasını yaptı.

Psikolog Yorulmaz, bireylere kalp sağlıklarını korumak için şu tavsiyelerde bulundu:

Reklam

– ”Ben artık kalbime ihanet etmeyeceğim!” kararını alın ve bu zamana kadar kalbinizi üzecek ne yaptıysanız onları geride bırakın… Sigarayı bırakmak, kilo vermeyi gündeminize almak, spor yapmaya başlamak, tansiyon ve şekerinizi düzenlemek gibi faktörler kalbinize yönelik yaptığınız ihanetlerin geride bırakılması için kuvvetli bir adımdır.

– Sağlıklı ve iyi beslenin… Gerekirse işin uzmanına başvurun ve diyetisyenle işbirliği yapın.

– Hareketlenin! Size enerji harcatabilecek tüm hareketleri hayatınıza dahil edin. Yürüyüşe çıkın, evdeki işlerinizi bile dans figürlerini dahil ederek yapmaya çalışın.

– Bol su için! Özellikle sessiz kalp rahatsızlığı olanların bol su içmeleri hayat kurtarıcı olacaktır.

– Hayata karşı iyimser davranın, aşık olun! Aşık olmak kalbe iyi gelir, zevk ve mutluluk veren endorfin hormonunun salgılanmasında da yardımcı olur. Böylece hem kalbiniz hem de ruhunuz okşanır.

KAYNAK : http://www.kadinvekadin.net/kalp_sagligi_icin_uzmanlardan_asik_olun_tavsiyesi.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ