24.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Kahtalı’dan Rektör Kızılay’a ziyaret

Kahtalı’dan Rektör Kızılay’a ziyaret

Kahtalı’dan Rektör Kızılay’a ziyaret

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı beraberinde İl Başkan Yardımcısı Rıdvan Budak ve partililerle birlikte İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ı ziyaret ederek üniversitede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, üniversite faaliyetleri hakkında bilgiler vererek, “İnönü Üniversitesi ülkemizin köklü, büyük üniversitelerinden biri. Şehrimizin büyük bir kurumu. Biz de sorumluluğumuzun bilincinde olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tabi pandemi ile birlikte eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz biraz sekteye uğramıştı ancak pandeminin etkisinin azalması ile birlikte eski hızına yaklaştı. Üniversitemizde Ramazan ayında iftar programlarımız olacak. Ramazan ayından sonra da sempozyumlarımız olacak. Bu tür faaliyetlerimiz yıl içerisinde artarak devam edecek. Hedefimiz bu yılı dolu ve başarılı bir şekilde tamamlamak” şeklinde konuştu.
AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ise, İnönü Üniversitesinin hem bölgenin hem de ülkenin sayılı üniversitelerinden bir tanesi olduğunu kaydederek, “Üniversitemizin köklü bir altyapısı var. 6 bin 200 çalışanı ile Malatya’mız için değer üreten bir misyona sahip. Üniversitemiz bünyesindeki Turgut Özal Tıp Merkezimiz hem bölge hem de ülkemiz için sağlık anlamında önemli bir merkez konumunda ve yıl içerisinden birçok hasta ağırlıyor. Böyle bir merkeze sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Bundan da Rektörümüz ve diğer çalışanlarımızın büyük bir payı var. Ben bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Üniversitede çok önemli faaliyetler yürütüldüğünü dile getiren Kahtalı, “Üniversitenin sanayide ara elamanı karşılamak için açmış olduğu bir Meslek Yüksekokulu var. Bu okul da bizim için çok kıymetli. Çünkü Malatya hem tarım kenti hem de 3 tane Organize Sanayi Bölgesi ile değer üreten bir il. Üniversitemiz bunun yanında önemli faaliyetler yürütüyor. Gençlerimize yönelik önemli çalışmalar var. Bilişim ve teknoloji alanında yine önemli çalışmaları var. Biz de üniversitemizin yanındayız. Yapılacak her türlü çalışmada destek vermeye hazırız. Üniversiteler bilim yuvalarıdır. Burada üretilen her değerin ülkemiz açısından çok büyük önemi var. Bu bilinçle her zaman üniversitemizin emrindeyiz” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ