24.03.2023 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI
Malatya Fırat Haber

İzsiz meme estetiği mümkün mü?

İzsiz meme estetiği mümkün mü?

Ameliyatsız estetik uygulamalarına bir yenisi daha eklendi.

Medikal dolgu uygulamaları göğüs estetiği için kullanılabiliyor. Üstelik kesisiz, ağrısız, izsiz ve günlük hayatı etkilenemeyen iyileşme süreciyle, önümüzdeki yılların favori estetik uygulamaları arasında yer alacağı öngörülüyor.

Ameliyatsız göğüs estetiği hakkında bilgiler veren Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur şunları söyledi: “Her kadın için son derece önemli olan göğüs estetiği yakın zamana kadar sadece cerrahi implantlarla yapılabiliyordu. Fakat gelişen teknolojiyle birlikte, modern tıbbi biyoteknoloji araştırmaları, medikal dolgu uygulamalarının kullanım alanlarını da artırdı ve artık göğüs büyütme için tek seçenek cerrahi uygulamalar değil. Medikal dolgu malzemelerinin fonksiyona uygun geliştirilmesi sayesinde ameliyatsız göğüs büyütme uygulamaları yapabiliyoruz, üstelik halk arasında silikon diye tabir edilen göğüs protezi-implantı kullanmadan. Bıçak altına yatmak istemeyenlere ameliyatsız bir şekilde istenilen belirgin göğüs büyüklüğünü sağlayabiliyor ve şekillendirme yapabiliyoruz”

Silikon yerine tuzlu su

“Ameliyatsız göğüs estetiği uygulamasında kullanılan medikal dolgu, yüz bölgesine kullanılanlardan farklıdır. Vücut bölgeleri için tasarlanmıştır ve içeriğinde hidrofilik jel dediğimiz, %98 oranında tuzlu su barındıran yenilikçi bir sistemdir. Dolgu malzemesinin yumuşak dokuya hacim verici etkisi, cilt yumuşatma ve gençleştirme yetisi sayesinde ameliyatsız göğüs büyütme estetiğini son derece güvenli ve doğal bir etki sağlayarak yapabiliyoruz. Enjekte edilen dolgu, ortalama 5 ila 10 sene bölgeye hacim vermeye devam ediyor. Eğer bu süre zarfında büyüklükten memnun kalınmadığı durumlarda, dolgu tekrar mikro bir girişle dışarıya alınabiliyor” ifadesinde bulunan Cihantimur, işlemin sağlık açısından herhangi bir riskinin olmadığını da belirtti. Cihantimur, sözlerine şu şekilde devam etti: “Gebelik veya emzirme sonrası oluşan göğüs hacim kayıplarında, küçük göğüsleri istenilen büyüklüğe getirmede, göğüs asimetri sorunlarında ve hatta göğüs dokusunda oluşmuş deformiteleri düzeltmede bu dolgu uygulaması son derece etkili ve memnun edici geri dönüşler sağlıyor”.

Fark ettirmeden göğüslerinizi büyütebilirsiniz

Reklam

“Göğüslerinin formundan ve büyüklüğünden memnun olmadığını belirten hastalarımızdan bazıları, çevresindeki insanların tepkisinden çok çekiniyorlar. Cerrahi uygulamaların uzun süren iyileşme süreçleri de buna eklenince, bedenlerinden mutsuz oldukları halde herhangi bir girişimde bulunamadıklarını belirtiyorlar. Dolgu enjeksiyonlarında, normalde tek seansta yaptığımız işlemi birkaç seansa bölerek, göğüs büyütme yapabiliyoruz. Bu şekliyle hem hasta yavaş yavaş yeni görüntüsüne alışıyor, hem de çevresindekiler aşina oluyor. Sonuç zaten son derece doğal ve muazzam bir estetik görüntü veriyor. Ayrıca işlem sonrası iyileşme süreci gibi bir sıkıntı da olmadığı için, memnuniyet oranı oldukça yüksek” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, ameliyatsız göğüs büyütmeyi, geleceğin favori estetik uygulamaları arasında gördüğünü de ekledi.

Leyditurk.com

KAYNAK : http://leyditurk.com/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: