13.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

İlçemizin Her Noktasına Ulaşımı Kolaylaştırıyoruz

İlçemizin Her Noktasına Ulaşımı Kolaylaştırıyoruz

BAŞKAN ÇINAR, HIROĞLU MAHALLESİNDEKİ İMAR YOLU AÇMA ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

“İlçemizin Her Noktasına Ulaşımı Kolaylaştırıyoruz”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Hızla gelişip büyüyen Yeşilyurt’un bütün yaşam alanlarına ulaşımı kolaylaştırmak ve daha akıcı hale getirmek adına yol açma ve genişletme çalışmalarına büyük önem veriyoruz.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, beraberinde Yeşilyurt Belediye Meclis Üyelerinden Ali Palancı, Battal Tuncal  ve Mehmet Özen’in yanı sıra AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Yeşilyurt Gençlik Kolları Başkanı Salih Tav ve Hıroğlu Mahalle Muhtarı Uğur Topaloğlu ile birlikte Hıroğlu mahallesinde açılan imar yolunda incelemelerde bulundu.

Ulaşım ağının genişlemesi noktasında önemli yatırımları Yeşilyurt’a kazandırdıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Hızla gelişip büyüyen Yeşilyurt’umuzun ulaşım ağını sağlıklı ve planlı bir şekilde büyütmek adına yoğun bir mesai yapıyoruz. Bugünde Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizce Hıroğlu mahallesinde gerçekleşen imar yolu açma çalışmalarını inceledik. İlçemizin yeşil alanları ve doğal zenginlikleriyle gözde bölgelerinden olan Hıroğlu mahallemiz ve çevresinin gerek alt ve üst yapı gerekse de temizlik ve diğer hizmetlerimizle daha güzel bir görüntüye ulaşması içinde yatırımlarımızı teker teker gerçeğe dönüştürüyoruz. Havası ve suyunun yanı sıra misafirperver ve kadirşinas insanlarının huzur içerisinde yaşadığı bu bölgemizin cazibesini artırmaktayız. Bölgenin sosyal dokusuna uygun, doğal güzelliklerin daha fazla değer görmesi adına çalışmalarımızı titizlikle sürdürmekteyiz. Buradaki eşsiz zenginlikleri herkesin yakından görmesi için ulaşım ağının kalitesini yükseliyoruz. Özellikle pandemi ve deprem gibi olaylardan dolayı bu tür yaşam alanlarına ilgi artınca bizlerde vatandaşlarımızın sıkıntılarını teker teker çözüme kavuşturmaktayız. Kırsal bölgelerimizde gerek yeni parkların açılması gerekse de bağ ve bahçelere giden yolların iyileştirilmesi ve imar yollarının açılması gibi hizmetlere öncelik tanıyoruz. Fiziksel yatırımlarımızın haricinde kültürel, sanatsal ve sportif yatırımlarla, kırsal yaşam alanlarımızın cazibesini artırmaktayız. Hıroğlu mahallemizde toplam uzunluğu 600 metre, genişliği 7 metre olan imar ve kadastro yolumuzu açarak bu bölgedeki ulaşım ağını daha akıcı hale getiriyoruz. Şu anda alt yapı ve açma çalışmaları devam eden yolumuzu asfalt sezonunun açılmasıyla birlikte tam kaplamalı sıcak asfalt ile modern ve konforlu hale getirmiş olacağız.  Bu tür güzel ve huzurlu bölgelerimizde hem yaşamak hem de farklı alanlarda yatırım yapmak isteyen girişimciler içinde güzel bir atmosfer oluşturmaktayız.” diye konuştu.

Hıroğlu Mahalle Muhtarı Uğur Topaloğlu ise, bölgede gerçekleşen yol açma ve genişletme hizmetlerinin yanı sıra tarihi tescil konakların restorasyonu, müzeler ve diğer hizmetlerden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sundu.

Reklam

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ