25.07.2024 - Malatya Fırat Haber

Hastalığına Teşhis Konulamayan Kız: Beni İntihar Kliniğine Yatırın

Hastalığına Teşhis Konulamayan Kız: Beni İntihar Kliniğine Yatırın

İngiltere’de yaşayan Kirsty Keep isimli genç kadın, 12 yaşında evlerinin bahçesinde oynarken, bir kene tarafından ısırıldı. O günden bu yana hayatı bir cehenneme dönüşen Kirsty, acılarına bir son vermeleri için ailesine yalvarma noktasına geldi.

GİDEREK DAHA DA İLERLEDİ

Kent şehrinde yaşayan Kirsty için her şey 2005 yılında başladı. Evlerinin bahçesinde oynarken bir kene tarafından ısırılan Kirsty, ne olduğu bir türlü anlaşılamayan ağrılı bir hastalığın pençesine düştü. Zamanla hastalık daha da ilerledi. Yüzünde zaman zaman elektrik şokuna benzer ani ve yoğun acı atakları hisseden Kirsty, bir süre sonra yüz felci oldu. O kadar güçsüzleşti ki yataktan kalkamamaya başladı. Zaman zaman gelen nöbetler nedeniyle kemiklerinin kırıldığını ve kaslarının yırtıldığını hissediyordu. Son dönemde durumu o kadar ağırlaştı ki bir yıl içinde 10 kilo verdi, bir ay içinde dört kez hastaneye kaldırıldı.

AİLEDEN YARDIM ÇAĞRISI

Annesi Teresa, kızının hastanede bir makine yardımıyla zor nefes alırkenki halinin görüntülerini bir yardım çağrısıyla sosyal medyadan paylaştı. Kirsty’nin zamanının daraldığını belirten Teresa Keep, “Durumu kötüye gidiyor. Çok fazla kustuğu için ilaç alamıyor, çok yorgun ve güçsüz hissediyor ve ölmek istiyor. Artık dayanamayacağını söylüyor, kendisini İsviçre’ye götürmemi istiyor, iyileşeceğine hiç inancı kalmadı.” dedi.

Öte yandan aile Kirsty’nin bir kene ısırığı sonucu bu hale geldiğine inansa da doktorlar aynı fikirde değil. Kirsty geçmişte yedi yıl lupus tedavisi görmüş. Annesi Lyme Hastalığı olabileceğini de savunuyor. Ancak testler bunu da doğrulamıyor.

Aile Kirsty’nin iyileşebilmesinin tek yolunun ABD’nin Florida eyaletinde bir kliniğe yatırılması olduğunu belirterek, kamuoyunun maddi desteğini arıyor. Kirsty’nin ‘GoFundMe’ sayfasını yöneten kız kardeşi Chloe, yardım edebilecek herkesten destek beklediklerini ifade ediyor.

KAYNAK : http://yenikadin.com/hastaligina-teshis-konulamayan-beni-intihar-8442505-haberi/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ