24.06.2024 - Malatya Fırat Haber

Hangi yaşta hangi estetik yaptırılmalı

Hangi yaşta hangi estetik yaptırılmalı

Muhakkak ki güzelliğin yaşı yok ancak iş cerrahiye ya da medikal estetik müdahalelere gelince, “Hangi yaşta, hangi estetik uygulama yapılmalıdır” sorusu önem taşıyor. Estetik cerrahi ve medikal uygulamalara başvuranların yaş ortalamasının günden güne düştüğü bir gerçekken Op. Dr. Bülent Cihantimur, estetik cerrahideki doğru zamanlamayı açıkladı: İhtiyaç duyduğunuz her zaman estetik cerrahiden yardım alabilirsiniz. Medikal güzellik uygulamaları da aynı şekilde ama genel olarak bir zamanlama yapmadan evvel, bedenimizi bir armağan olarak kabul edip, her açıdan iyi bakmamız gerektiğini öğrenmemiz gerekiyor. İyi beslenin, spor yapın, kötü alışkanlıklardan uzak durun, cildinizi nemlendirin, bunların hepsini yerine getirdiğiniz zaman, zaten bazı önlemler de almış oluyorsunuz aslında. Cildiniz daha geç yaşlanıyor, sarkmalar ve form kayıpları daha az yaşanıyor. Ama doğuştan gelen kepçe kulak gibi bir sorununuz varsa, en erken 6 yaşından itibaren estetik cerrahiden yardım alabilirsiniz.”

Burun estetiği 18 yaşından sonra

Burun estetiği için ergenlik çağının bitmesi gerektiğini söyleyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, çoğu hastanın iş hayatına atılmadan evvel, burun estetiği yaptırmak için geldiklerini ve eğer rahat nefes alamama gibi fonksiyonel bir sorunları varsa, 18 yaşından sonra burun estetiği yaptırabileceklerini belirtti. Cihantimur: “30-40 yaş arası ilk çizgilerin belirdiği yıllar. Çizgiler derinleşmeden yağ transferi, Örümcek Ağı Estetiği, botoks gibi uygulamalar yapılabilir. Türkiye geneline baktığımızda 35’inden sonra anneler çoğunlukla göğüslerinin sarkıklığından şikayetçi oluyorlar. Bu yaşlar göğüs estetiği içinde son derece uygun yaşlardır “dedi.

40’lı yaşlar botoks için uygun

40’lı yaşlarda metabolizmanın yavaşlamasından dolayı, bölgesel yağlanmanın arttığını söyleyen Op.Dr. Bülent Cihantimur, lazer lipoliz ve acısız lipocuction olarak geçen liposculpture operasyonların uygun olduğunun altını çizdi. Ayrıca yine bu yaşlarda, yağ transferi ve botoks uygulaması da en fazla tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor.

50’lı yaşlar total gençleştirme zamanı

Reklam

Cihantimur, 50’li yaşlar için total uygulamaların uygun olduğunu kaydederek: “50 yaş ve sonrasında artık kaybolan cilt altı dokularına müdahale etmek gerekir. Hemen hemen her bölgede bu tarz sorunlar yaşanacağı için, özellikle total yüz gençleştirme ile, boyun, yüz, göz ve çevresi, alın ve dekolte bölgelerine uygulama yapıyoruz. Bu yaşlarda karın germe, bölgesel yağlardan kurtulmak için yapılan liposculpture uygulaması, vücudun form kazanmasına fayda sağlıyor” dedi.

KAYNAK : http://www.kadinvekadin.net/hangi_yasta_hangi_estetik_yaptirilmali.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar serhat dedi ki:

    Elinize sağlık , güzel haber

BİR YORUM YAZ